×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biurowce pod pachę z Wavelo

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 cze 2018 14:43
Biurowce pod pachę z Wavelo
fot. mat. pras.

Dotychczasowe 161 (w tym nienumerowana mobilna), a od ubiegłego piątku jeszcze jedna. Sieć z rowerowymi stojakami Wavelo poszerzyła się o kolejny punkt. Od ubiegłego piątku użytkownicy systemu mogą pozostawić i pobrać jednoślady ze stacji sponsorskiej pod biurowcem przy Jasnogórskiej 1. Jest to inicjatywa firm: Grupy Canpack - głównego najemcy kompleksu biurowego oraz jego właściciela - Blue House Capital.

REKLAMA

Sukcesy frekwencyjne niedawno otwartych stacji sponsorskich pod biurowcami Quatrro Business Park, czy Bonarka4Business zachęcają do współpracy kolejnych inwestorów. Od piątku 15 czerwca na mapie systemu pojawił się następny, już 161. punkt, zlokalizowany tuż przed wejściem do Centrum Biurowego Jasnogórska 1.

Zostawić i pobrać rower będą tu mogli jednak nie tylko pracownicy biurowca. Z uwagi na bliskość tłocznego punktu komunikacyjnego - Węzła Ofiar Katynia - ze stacji zapewne ucieszy się wielu użytkowników systemu Wavelo. Tym bardziej, że okolica obfita jest w gęstą sieć ścieżek rowerowych.

- Zarówno nasze statystyki ruchu, jak i indywidualne zgłoszenia użytkowników utwierdzały nas w przekonaniu, że stacja w okolicy ulicy Jasnogórskiej jest niezwykle potrzebna. Bardzo cieszymy się, że dzięki inicjatywie inwestora mieszkający i pracujący w okolicy krakowianie otrzymają zdrową i ekologiczną alternatywę komunikacyjną – ocenia Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny Wavelo.

Do dyspozycji użytkowników oddana została stacja wyposażona w 10 stojaków. Nie oznacza to jednak maksymalnej ilości rowerów jakie będą mogły być pozostawione przy stacji – rowerów może stanąć tu więcej. Przykłady stacji sponsorskich przy sklepie IKEA, na ul. Bora-Komorowskiego, czy w okolicach biurowców i centrum handlowego przy ul.Puszkarskiej pokazują niezwykłą popularność Wavelo jako środka transportu z i do pracy. Od piątku do grona stacji sponsorskich dołączy ta oznaczona nazwą „161. Centrum Biurowe Jasnogórska 1”.

Wavelo to system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie