×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec K2 w gronie zrównoważonych budynków w Polsce. Projekt APA Wojciechowski dla Vastint

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 sie 2022 12:07
  • Aktualizacja: 10 sie 2022 12:08
Biurowiec K2 w gronie zrównoważonych budynków w Polsce. Projekt APA Wojciechowski dla Vastint
Biurowiec K2 w gronie zrównoważonych budynków w Polsce, fot. Vastint

Vastint Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum dla biurowca K2 w Gdyni. Obiekt spod kreski APA Wojciechowski przeszedł weryfikację wielokryterialnej oceny środowiskowej i został zaliczony do grona najbardziej zrównoważonych budynków biurowych w Polsce.

REKLAMA

  • Biurowiec K2 w Gdyni oficjalnie znalazł się w gronie zrównoważonych budynków w Polsce.
  • To projekt biurowy Vastint Poland zaprojektowany przez APA Wojciechowski.
  •  Wyróżnikiem gdyńskiej inwestycji jest wysoka efektywność energetyczna oraz wydajne systemy ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.

Grupa Vastint realizuje swoje projekty zgodnie z międzynarodowymi standardami zrównoważonego budownictwa od wielu lat.  Do listy certyfikowanych budynków dołączyła najnowsza inwestycja Vastint Poland – biurowiec K2, zlokalizowany przy ul. Kieleckiej w Gdyni.

Otrzymany certyfikat jest potwierdzeniem, że obiekt został zaprojektowany z myślą o jego długotrwałym wpływie na planetę oraz że zapewnia warunki pracy charakterystyczne dla zdrowych i wydajnych obiektów. Na szczególną uwagę zasługują zastosowane rozwiązania techniczne, które nie tylko zapewniają wspomniany standard przestrzeni biurowej, ale również pozwalają na osiągnięcie podwyższonej efektywności w zakresie redukcji zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontroli jakości powietrza. Budynek jest również przyjazny rowerzystom, którzy znajdą tu szereg udogodnień.

Vastint Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum dla biurowca K2 w Gdyni, fot. mat. prasowe
Vastint Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum dla biurowca K2 w Gdyni, fot. mat. prasowe

K2 to jeden z najciekawiej zlokalizowanych biurowców w Trójmieście. Stojący nieopodal węzła Wzgórze św. Maksymiliana przy ul. Kieleckiej, zapewnia dogodny dostęp do usług i środków transportu publicznego. Sześciopiętrowy budynek oferuje ponad 11 400 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Dla wygody najemców kameralne lobby zostało zaprojektowane jako przestrzeń do nieformalnych spotkań biznesowych, jak i towarzyskich. Dwukondygnacyjna hala garażowa mieści 136 miejsc parkingowych oraz szatnie dla rowerzystów. Dodatkowe miejsca postojowe dla jednośladów przewidziano od strony tylnego dziedzińca, który zdobi 50 ponad dwudziestoletnich brzóz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie