×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec otwarty na Gdynię

  • Autor: propertydesign.pl
  • 28 kwi 2014 14:30
Biurowiec otwarty na Gdynię
Biurowiec Enter, fot. Ekolan
Biurowiec otwarty na Gdynię
Biurowiec otwarty na Gdynię

Nowy biurowiec klasy A powstaje w centrum Gdyni. Nowoczesny budynek z dynamiczną elewacją o dużych przeszkleniach został zaprojektowany przez pracownię BJK Architekci.

REKLAMA

Dla biur, usług i handlu – łącznie 4500 mkw. powierzchni dla biznesu przybędzie w centrum Gdyni. Ekolan buduje otwarty na miasto biurowiec Enter. 13. maja br. odbędzie się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod jego budowę.

Nowoczesny budynek został zaprojektowany przez pracownię BJK Architekci. Lekkości bryle nadają podcienie. Zgodnie z wizją projektantów biurowiec Enter znajduje się na placu, co wyróżnia go od zwartej zabudowy ulicy Śląskiej. - Forma budynku jest efektem wzięcia pod uwagę zarówno geometrii działki, jak i wykreowania placu w centrum miasta z wolnostojącym budynkiem biurowym. Dzięki trapezowemu rzutowi biurowiec zyskał dodatkowe dwie fasady boczne widoczne z głównej ulicy - opowiada o projekcie Tomasz Janiszewski, architekt z pracowni BJK Architekci.

Nowy biurowiec klasy A powstaje przy ulicy Śląskiej 47, zaledwie kilkaset metrów od komunikacyjnego Węzła im. Franciszki Cegielskiej. To tędy przebiega trasa szybkiego ruchu z centrum Gdyni w stronę Sopotu i Gdańska. W kilka minut można dojechać do Trójmiejskiej Obwodnicy, a dalej na lotnisko w Rębiechowie i Autostradę A1. W najbliższym sąsiedztwie biurowca mieszczą się siedziby dużych firm i instytucji, w tym Urzędu Miasta, Asseco, Thomson Reuters, Banku Pekao SA, Chipolbroku, Prokomu, a także Riviera, największe centrum handlowe w Trójmieście.

Na 6 kondygnacjach biurowca Enter powstanie 4500 mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Każda kondygnacja daje możliwość elastycznego kształtowania powierzchni: od modułów typu open space po aranżację indywidualnych pokoi. 600 mkw na parterze z witrynami od strony głównej ulicy przeznaczone jest na ogólnodostępne usługi. Biurowiec jest dedykowany również firmom medycznym. Z ostatniej kondygnacji dostępne są tarasy, a biura mają widok na śródmieście Gdyni, z portem i morzem w tle. Miejsca parkingowe zlokalizowane są w hali garażowej oraz na zewnętrznym parkingu. Przewidziano także miejsca dla rowerów.

- Towarzyszy nam koncepcja biurowca otwartego na miasto. Takiego, w którym nie tylko dobrze się pracuje, ale który służy też swojemu otoczeniu – mówi Kinga Panufnik, Członek Zarządu Ekolan. Nazwa „Enter” to decyzje, nowoczesność, ale też wejście – w nowe możliwości, rozwiązania, idee - dodaje.

Zakończenie inwestycji planowane jest na I kw. 2015 rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie