Biurowiec Pillar - najnowsze węgierskie dziecko GTCPropertyDesign.pl - 16-03-2022 09:46


GTC oddało do użytku Pillar – nowy budynek biurowy klasy A w Budapeszcie na Węgrzech. Budynek został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu oczekiwań i potrzeb międzynarodowych najemców, przy jednoczesnym minimalizowaniu szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

Budynek Pillar, położony w szybko rozwijającej się dzielnicy biznesowej stolicy Węgier, oferuje 29 000 mkw. powierzchni komercyjnej na poziomie premium. Biurowiec oferuje przestrzeń kawiarnianą, restauracyjną,  co-workingową, centrum konferencyjne, pocztę, pokój zabaw, ogród relaksacyjny, udogodnienia dla rowerzystów oraz przestrzeń handlową. Co najważniejsze, zapewnia nowoczesną powierzchnię biurową dla swojego głównego najemcy – firmy ExxonMobil, która podpisała umowę najmu jeszcze przed ukończeniem budowy. 

- Mogę śmiało powiedzieć, że Pillar staje się jedną z najbardziej charakterystycznych powierzchni biznesowych w Budapeszcie, jak i na całym rynku węgierskim. Ta innowacyjna i zrównoważona przestrzeń, która stała się miejscem dla tak znaczącej firmy jak ExxonMobil, ma potencjał do dalszego rozwoju naszej sceny biznesowej - mówi Ede Gulyás, Country Manager GTC Węgry.

Budynek został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu oczekiwań i potrzeb międzynarodowych najemców, przy jednoczesnym minimalizowaniu szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Projekt uwzględnia zrównoważone rozwiązania, dzięki czemu najemcy mogą korzystać z budynku przyjaznego dla środowiska. Pillar został zaprojektowany i zrealizowany zgodnie z certyfikacją LEED, uzyskując najwyższy poziom Platinum i stając się częścią ekologicznego portfolio GTC. Dbałość o szczegóły i rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta były równie ważne, jak opinia i wizja głównego najemcy budynku, który miał duży wkład w projekt i ściśle współpracował z GTC, aby zapewnić możliwie najlepszą przestrzeń dla swoich pracowników.

- Doceniamy ogromny i stale rosnący potencjał Budapesztu. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tego dynamicznego i niezwykle obiecującego rynku nieruchomości. Węgry to dla nas ważny i wciąż rozwijający się rynek, w którym planujemy poszerzać naszą działalność w nadchodzących latach - mówi János Gárdai, Dyrektor Operacyjny Grupy GTC.

Oprócz budynku Pillar i ukończonego w 2018 roku kompleksu White House, GTC zainwestowało w 2021 roku na Węgrzech ponad 310 mln euro, kupując takie nieruchomości jak Váci Greens D, Ericsson and Evosoft headquarters, Váci 188. Deweloper planuje również kolejne projekty do swojego portfela – Center Point III i Twins, które łącznie dostarczą na budapesztański rynek nieruchomości ponad 75 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.