×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec Szmaragd z prawomocnym pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 cze 2014 10:49
Biurowiec Szmaragd z prawomocnym pozwoleniem na budowę
Stegny Business Center - Biurowiec Szmaragd
Biurowiec Szmaragd z prawomocnym pozwoleniem na budowę
Biurowiec Szmaragd z prawomocnym pozwoleniem na budowę
Biurowiec Szmaragd z prawomocnym pozwoleniem na budowę
Biurowiec Szmaragd z prawomocnym pozwoleniem na budowę

Biurowiec Szmaragd to pierwszy etap kompleksu Stegny Business Center. Docelowo przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Al. Sikorskiego w Warszawie powstanie ok. 27 tys. m kw. funkcjonalnych i komfortowych powierzchni biurowo-usługowych klasy A. Budowa ponad 9200 m kw. rozpocznie się w październiku br.

REKLAMA

W ramach Stegny Business Center wzdłuż ul. Sobieskiego powstaną kolejno trzy 5-piętrowe budynki biurowe – Szmaragd, Rubin i Szafir – z częścią handlowo-usługową na parterze. Pierwszy obiekt zaoferuje ok. 8300 m kw. powierzchni najmu nowoczesnych biur, blisko 900 m kw. lokali użytkowych oraz 165 miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych. Położony przy ul. Mangalia 2 budynek będzie dostępny dla najemców w połowie 2016 r.

Projekt Stegny Business Center powstaje w dynamicznie rozwijającej się części Mokotowa, w sąsiedztwie toru łyżwiarskiego Stegny, u zbiegu ważnych arterii komunikacyjnych: Al. Sikorskiego i ul. Jana III Sobieskiego, stanowiącej część Traktu Królewskiego. Obecność tuż przy jednym z głównych skrzyżowań w tej części miasta gwarantuje doskonałą widoczność nieruchomości i umożliwia szybką komunikację niemal z całą Warszawą.

- Ten rejon Mokotowa szybko zyskuje na znaczeniu i jest coraz częściej rozpatrywany przez firmy szukające lokalizacji na swoje biuro. Jestem przekonany, że SBC zyska duże uznanie wśród najemców, jako kameralny, przyjazny środowisku i nowoczesny park biznesowy. Aktualnie trwają już pierwsze rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi - powiedział Piotr Szmilewski, z firmy Pro Value odpowiedzialnej za komercjalizację kompleksu.

Stegny Business Center to spójny architektonicznie i funkcjonalnie kompleks biurowy o łącznej powierzchni ok. 27 tys. m kw., zaprojektowany przez pracownię Archico Projekt. Przy projektowaniu duży nacisk kładziono na optymalne wykorzystanie powierzchni, estetykę i standard wykończenia. Atutem projektu jest uzyskanie niskiego współczynnika powierzchni wspólnych na poziomie ok. 3 proc., a optymalnemu wykorzystaniu powierzchni sprzyja swoboda aranżacji wnętrz. W trosce zarówno o środowisko, jak i ekonomiczne aspekty eksploatacji budynków, w Stegny Business Center zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych. Budynek jest w trakcie procesu certyfikacji systemu BREEAM. Oczekiwane jest uzyskanie certyfikatu ekologicznego na poziomie VERY GOOD.

Za nadzór techniczny, doradztwo techniczno-kosztowe oraz certyfikację BREEAM odpowiada firma Tebodin, część koncernu Bilfinger

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie