Biurowiec szyty na miaręPropertydesign.pl - 10-07-2017 10:10


Budynek, który ma odpowiadać wszystkim potrzebom najemców. Oto projekt Brema zlokalizowany w Katowicach.

- Sama oferta nowych inwestycji zdaje się dzielić dziś na dwie części. Z jednej strony mamy duże inwestycje klasy A, tworzone przez globalne firmy deweloperskie, w których ofercie dominuje „open space”. Z drugiej strony uaktywniają się lokalni deweloperzy, bardziej elastyczni w swoich ofertach. Przykładem jest pojawienie się na rynku pierwszych inwestycji BTS klasy A, czyli biur budowanych pod konkretnych najemców. To nowość w Katowicach, która otwiera miasto na nowe firmy chcące tu działać – mówi.

Jednym z deweloperów, który zdecydował się niedawno na inwestycje przy Roździeńskiego jest Brema. Firma pod numerem 188H postawiła mający 11,6 tys. mkw. 6-kondygnacyjny biurowiec klasy A. Czynnikiem, który przesądził o wyborze lokalizacji był właśnie rozwój Al. Roździeńskiego w ostatnich latach, a także komunikacja.

- Biurowiec Bremy to tzw. inwestycja szyta na miarę, oznacza to, że zanim rozpoczęliśmy budowę, mieliśmy już najemcę na część powierzchni. Z racji tego, że najemca zatrudnia pracowników niemal z wszystkich miast woj. śląskiego dojeżdżających do pracy samochodem, autobusem i rowerem, warunkiem jaki postawiono nam było dobre skomunikowanie inwestycji, w tym dostęp do kluczowych linii autobusowych i tras. Istotna była także bliskość centrów handlowych i usług np. poczty, fryzjera, lekarza, warsztatu samochodowego, z których po pracy mogliby korzystać pracownicy. Ważna była także bliskość ścisłego centrum i jego najważniejszych punktów np. dworca PKP czy urzędów – mówi Dobrowolski.

Budynek został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Wojciecha Wojciechowskiego.

Na rynek w sumie trafi 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej przy Roździeńskiego 188H. W ofercie znajdą się zarówno lokale mające od 72 mkw. aż do 486 mkw., które najemca może dowolnie zaaranżować, jak i będące nowością na lokalnym rynku inwestycji klasy A – biura poniżej 50 m kw. Przygotowano także 333 mkw. powierzchni, która może być zagospodarowana na lokal gastronomiczny. Jak jednak podkreśla deweloper, oferta nie jest sztywna.

– Specyfika budynku umożliwia podział przestrzeni biurowej zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Możemy więc podzielić przestrzeń na niewielkie pomieszczenia lub utworzyć „open space”. Taka elastyczność daje możliwość działalności przy Roździeńskiego zarówno dużej, międzynarodowej korporacji, która poszukuje dla siebie dużych biur, jak i lokalnej firmie, chcącej prowadzić biznes pod dobrym adresem – mówi Dobrowolski.