×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biurowy kompleks River Garden w Pradze już gotowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 cze 2014 13:06
Biurowy kompleks River Garden w Pradze już gotowy
River Garden architektonicznie stanowi istotne przedłużenie bulwaru Rohanské nábřeží, fot. HB Reavis
Biurowy kompleks River Garden w Pradze już gotowy

Nowy budynek River Garden na ośmiu kondygnacjach oferuje 25 000 mkw. powierzchni biurowo-handlowej, co czyni go największą inwestycją tego typu ukończoną w Pradze w bieżącym roku. HB Reavis ukończył już cały kompleks River Garden zlokalizowany w Pradze w popularnej dzielnicy Praga 8 – Karlín, na bulwarze Rohanské nábřeží.

REKLAMA

HB Reavis oddał do użytku budynek River Garden II/III w Pradze, który stanowi kontynuację pierwszego kompleksu biurowego zrealizowanego w Czechach przez dewelopera. River Garden I został ukończony w 2012 r., a cała powierzchnia budynku została już wynajęta. Nowy budynek na ośmiu kondygnacjach oferuje 25 tysięcy mkw. powierzchni biurowo-handlowej, co czyni go największą inwestycją tego typu ukończoną w Pradze w bieżącym roku. Do grupy pierwszych najemców należą firmy Philips i Hills.

River Garden architektonicznie stanowi istotne przedłużenie bulwaru Rohanské nábřeží. Pod względem powierzchni biurowo-handlowej ta część miasta rozwija się najdynamiczniej i już wyprzedziła poprzedniego lidera w tej kategorii, czyli Pankrác w dzielnicy Praga 4. Projekt River Garden II/III zapewnia najemcom dużą elastyczność w kształtowaniu pomieszczeń, jak również, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i energooszczędnych rozwiązań, efektywnie niskie koszty eksploatacji potwierdzone świadectwem BREEAM.

– Pierwszy etap inwestycji River Garden natychmiast przyciągnął renomowanych najemców, do których zaliczyć można Unilever, ADP, Monster czy Alpiq. Jej kontynuacja już teraz może pochwalić się nazwami znanych firm zainteresowanych najmem, a po dopięciu negocjowanych właśnie umów do tej grupy dołączą kolejne – mówi Olga Humlová, Dyrektor HB Reavis CZ.

Kompleks biurowy River Garden na bulwarze Rohanské nábřeží to, jak do tej pory, pierwsza inwestycja tego typu oddana do użytku w Czechach przez międzynarodową grupę HB Reavis. W przyszłym roku ten wiodący europejski deweloper ukończy budowę kolejnego praskiego kompleksu biurowego pod nazwą Metronom Business Center usytuowanego tuż przy stacji metra Nové Butovice.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie