×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Blisko 17 tys. mkw. i 230 pracowników. MK Systemy Kominowe w nowej siedzibie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 cze 2018 09:52
  • Aktualizacja: 20 cze 2018 09:56
Blisko 17 tys. mkw. i 230 pracowników. MK Systemy Kominowe w nowej siedzibie
fot. mat. prasowe

Blisko 230 pracowników, 240 maszyn specjalistycznych, 5500 elementów produkowanych każdego dnia i systemy do wszystkich urządzeń grzewczych. MK Systemy Kominowe świętuje 25 lat działalności w nowej siedzibie.

REKLAMA

Marka MK Systemy Kominowe powstała w 1993 roku z inicjatywy Klausa Michaelisa i Zbigniewa Karasia. Na początku działalności firma mieściła się na ok. 1500 mkw. Przełomowy był rok 2000. Wówczas powstało nowoczesne centrum laserowego wycinania elementów. Wdrożono także System Zarządzania Jakością ISO EN 9001 oraz System Zarządzania Środowiskiem ISO EN 14001. W 2010 roku wprowadzono system ERP. W tym czasie przejęto także firmę córkę: MK Schornstein i zmieniono nazwę spółki na MK Deutschland. Dwa lata później firma zostaje kupiona przez francuskiego inwestora branżowego Grupę Joncoux.

Grupa Joncoux, do której należy MK jest aktualnie europejskim liderem produkcji kominów z metali szlachetnych, czego potwierdzeniem jest między innymi zeszłoroczny obrót na poziomie 80 mln euro. Skalę działań obrazuje także imponująca ilość wykorzystanej blachy rocznie. Mowa tu o 5700 tonach, z czego ponad 4000 stanowi stal szlachetna, co czyni grupę jednym z największych przetwórców stali w branży kominowej. Aktualnie posiada aż sześć zakładów produkcyjnych: trzy we Francji, Belgii, we Włoszech i w Polsce.

Filozofia firmy, niezmienna od lat, zakłada projektowanie, wytwarzanie i sprzedaż systemów kominowych do wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych.

– Aby się nie cofać, musimy iść do przodu. Kolejnym krokiem było przeniesienie się do nowej siedziby-  mówi Anna Rotkis-Dziadul, dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu w firmie MK Sp. z o.o.- Nowa siedziba ma blisko 17 tys. mkw., to aż o 9 tys.mkw. więcej niż mieliśmy poprzednio. Powierzchnia produkcyjna zwiększyła się z 4500 mkw. do blisko 15 tys. mkw., a biurowa z 860 mkw. do ponad 1000 mkw. Nowoczesny park maszynowy zapewnia ciągłość produkcji. Dodatkowe metry kwadratowe to zwiększenie zapasów magazynowych, ale to dzięki skupieniu całej struktury firmy w jednym miejscu możemy zagwarantować jeszcze efektywniejszą logistykę. Każdego dnia produkujemy aż 5500 elementów standardowych. Oferujemy zarówno rozwiązania do przemysłu, jak i budownictwa mieszkaniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!