REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Bluszczowe CH Riviera

  • Autor: Property Design
  • 14 sty 2014 14:00
Bluszczowe CH Riviera

W Gdyni nieopodal Wzgórza św. Maksymiliana powstało Centrum Handlowe Riviera, które - choć spore rozmiarowo - miało wpisać się w otaczający krajobraz. Stąd w koncepcji architektonicznej francuskiej pracowni Valode & Pistre pojawił się bluszcz oplatający cały budynek na specjalnych konstrukcjach. Projekt budowlany oraz nadzór nad pracami leżał w gestii warszawskiego biura Michalewicz Tański. Deweloperem jest Mayland Real Estate.

REKLAMA

- Galeria to przykład tzw. zielonej architektury – mówi Mateusz Tański, wspólnik pracowni Michalewicz Tański. - Nowa galeria zachwyca przede wszystkim zieloną fasadą o długości 600 m, która zaprojektowana została w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i z poszanowaniem natury. Mimo swojej olbrzymiej skali, budynek jest przykładem harmonijnego połączenia technologii i natury, przez co ma być bardziej przyjazny człowiekowi.

Architekci pomyśleli, że dodatkowym ukłonem w stronę mieszkańców Gdyni są tereny zielone przed budynkiem Centrum Handlowe Riviera, które zostały zaprojektowane jak prawdziwy park. Pomiędzy różnymi rodzajami krzewów, drzew i zielonych nasypów znajdują się miejsca wypoczynku, z nowoczesnymi  ławkami oraz szeroką ścieżką rowerowa wzdłuż całego budynku. Dzięki rozbudowie centrum handlowego w okolicy przebudowane zostały także okoliczne ulice oraz stacja kolejowa.

Koszt rozbudowy obiektu wyniósł blisko 200 mln euro. W nowej galerii pracę znajdzie ponad półtora tysiąca osób.

Biuro Michalewicz Tański zrealizowało m.in. takie projekty jak Muzeum Sztuki Mariacka, Muzeum Historii Polski, czy Muzeum Sobibór. Francuskie biuro Valode & Pistre zdobywa nagrody w konkursach i prowadzi projekty m.in.w Chinach, Rosji, Libanie oraz rodzimej Francji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie