×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bohema - projekt na wielką skalę

  • Autor: housemarket.pl
  • 15 cze 2018 10:10
  • Aktualizacja: 15 cze 2018 10:11
Bohema - projekt na wielką skalę
fot. mat. prasowe

Symboliczna pierwsza łopata została wbita w budowę przy ul. Szwedzkiej 20 na warszawskie Pradze. Faktyczne prace nad rewitalizacją dawnej fabryki Pollena Uroda trwają od kwietnia tego roku. Generalnym wykonawcą Bohemy jest firma Unibep, za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci.

REKLAMA

- 10 lat temu nikt z nas nie wierzył, że możemy kupić to miejsce i stworzyć coś na tak wielką skalę - mówił Arie Koren, CEO Okam Capital, podczas uroczystej inauguracji Bohemy.

Historia zakupu działki pod inwestycje na Pradze pokazuje, że czasami za dobrymi finansowo decyzjami, stoi przypadek. Arie Koren początkowo zamierzał kupić działkę przy ul Kolskiej, ta jednak była już sprzedana, zaproponowano mu w zamian Szwedzką 20. Początkowo prezes Okam nie był zachwycony tym, co zobaczył po przyjedzie na miejsce.

- Mówiąc prawdę, pierwsza wizyta w tym miejscu doprowadziła mnie do depresji. Wszystko dookoła było stare i pijane... Zacząłem się zastanawiać co można zrobić z tym miejscem. Potem jak zobaczyłem wizualizację Grupy 5 Architekci tego projektu i dowiedziałem się, że w pobliżu ma być wybudowana stacja metra, zrozumiałem, że może tu powstać wyjątkowe miejsce.

Przeczytaj więcej: Bohema będzie najwspanialszą inwestycją firmy Okam

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie