×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Boisko, ścieżki pieszo-rowerowe i plac zabaw nad jeziorem Maltańskim - Poznań nie próżnuje

  • Autor: www.poznan.pl
  • 21 sie 2018 10:37
  • Aktualizacja: 21 sie 2018 10:38
Boisko, ścieżki pieszo-rowerowe i plac zabaw nad jeziorem Maltańskim - Poznań nie próżnuje
fot. unsplash

Boisko na Nadolniku, ścieżki pieszo-rowerowe i plac zabaw nad jeziorem Maltańskim, remont ośrodka dla młodzieży - to plany na najbliższy czas. Miasto Poznań inwestuje w sport i rekreację.

REKLAMA

We wtorek, 21 sierpnia, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przekażą teren przy ulicy Nadolnik wykonawcy, który wybuduje tam boisko wielofunkcyjne. Obiekt o nawierzchni poliutretanowej, będzie miał wymiary 17 na 36 metrów. Boisko powstanie do połowy listopada 2018 r. Będzie przystosowane do gry w koszykówkę oraz piłkę ręczną. Korzystać z niego będą mogli wszyscy chętni mieszkańcy.

Nowy obiekt sportowy będzie monitorowany, zostanie ogrodzony i oświetlony. Na wysokości 4 metrów znajdą się piłkochwyty, czyli siatki dzięki którym mocniej rzucona piłka nie wypadnie poza obiekt. Pomyślano też o ławkach, koszach na śmieci oraz stojakach na rowery. Zagospodarowany zostanie również teren przylegający bezpośrednio do boiska. Pojawią się tam kostka betonowa oraz nowe trawniki. Koszt całej inwestycji zamknie się w 700 tys. złotych.

Inwestycje nad Maltą

Boisko to tylko jedna z inwestycji sportowo-rekreacyjnych w prawobrzeżnej części Poznania. Na Malcie zakończyła się budowa ścieżki, łączącej promenadę nad jeziorem Maltańskim z Polaną Harcerza. Dotychczasowa droga prowadziła przez nieutwardzoną, wydeptaną ścieżkę. Nowy ciąg pieszy ma długość 230 metrów i szerokość 2,5 metra. Został wykonany z kostki betonowej.

Dobiegają końca także prace na placu zabaw "Rodzinna Przystań Sportu i Rekreacji nad Maltą". Miejsce to przybrało kształt okrętu, a jego zarysy widać już na północnym brzegu jeziora Maltańskiego, w pobliżu Term Maltańskich. Obie inwestycje w tym rejonie prowadzi spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy

Jeszcze w sierpniu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rozpoczną rozbiórkę dawnego budynku magazynowo-szatniowego (tzw. budynek B), który znajduje się na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ul. Gdańskiej na Śródce. Budynek został wyłączony z użytku w grudniu 2017 r., w wyniku zleconej przez POSiR ekspertyzy budowlanej. Zaplecze socjalno-magazynowe stadionu MOS jest sukcesywnie modernizowane. W lipcu oddany do użytku po remoncie został jeden z trzech znajdujących się tam budynków (bud. C). W 2019 r. POSiR planują przebudowę głównego budynku (bud. A).

- Prowadzone przez nas inwestycje zwiększą dostępność infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w tej części Poznania i poprawią komfort korzystania z istniejących już obiektów - zapewnia Łukasz Miadziołko, p.o.  dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Mamy nadzieję, że już wkrótce zapełnią się chętnymi do korzystania z przygotowanych przez nas atrakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie