×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bose International zaprojektowało ekologiczną galerię w Kaliszu

  • Autor: Property Design
  • 08 sty 2014 14:53
  • Aktualizacja: 08 sty 2014 15:00
Bose International zaprojektowało ekologiczną galerię w Kaliszu

Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber w Kaliszu przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. oraz zespół architektów Echo Investment - inwestora projektu. Galeria Amber otrzymała certyfikat BREEAM Interim z oceną very good i bardzo wysokim wynikiem - 67,15 proc.

REKLAMA

Certyfikat BREEAM Interim przyznawany jest przez organizację BRE Global (Building Research Establishment) na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez licencjonowanego asesora. W procesie, prowadzonym dla Echo Investment przez firmę Grontmij Polska, pod uwagę brano m.in. zapotrzebowanie na energię, dobór jej źródła, ilość wytwarzanych nieczystości czy ich zagospodarowanie. 

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw. Realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z harmonogramem. 

Bose International specjalizuje się w koncepcjach obiektów handlowych takich jak na przykład Korona Kielce w Katowicach, Galeria Bronowice w Krakowie, czy Dzierżoniów Retail Park. Studio prowadzi także projekty międzynarodowe w takich krajach jak Turcja, Indie, USA, czy Chiny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie