×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

BREEAM dla najnowocześniejszego biurowca w Gdańsku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 maj 2014 09:29
 BREEAM dla najnowocześniejszego biurowca w Gdańsku
Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku, fot. Hines
 BREEAM dla najnowocześniejszego biurowca w Gdańsku
 BREEAM dla najnowocześniejszego biurowca w Gdańsku
 BREEAM dla najnowocześniejszego biurowca w Gdańsku

Budynek Centrum Biurowe Neptun zlokalizowany przy Alei Grunwaldzkiej 103A w Gdańsku otrzymał międzynarodowy certyfikat BREEAM. Ekologiczny certyfikat wydawany jest przez organizację British Research Establishment (BRE).

REKLAMA

Centrum Biurowe Neptun to pierwszy wysokościowy (85 metrów) i tak nowoczesny budynek biurowy w Gdańsku. Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest renomowana pracownia architektoniczna AEDAS CE, będąca częścią międzynarodowej grupy AEDAS.

BREEAM to wiodąca i jedna z najbardziej uznanych metod oceny klasyfikacji proekologiczności budynków. Wyznacza standardy najlepszych praktyk w zrównoważonym budownictwie, będąc jednocześnie wiarygodnym miernikiem długofalowej wydajności budynków. Uzyskanie certyfikatu BREEAM wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów dotyczących zarówno aspektu energooszczędności, jak również systemu zarządzania, począwszy od fazy projektowania poprzez proces budowy, aż po kontrolę nad funkcjonowaniem budynku w trakcie jego użytkowania.

Certyfikat BREEAM przyznany budynkowi Centrum Biurowe Neptun (CBN) stał się dopełnieniem statusu CBN jako najnowocześniejszego budynku biurowego w Gdańsku. Rozwiązania, które miały wpływ na wynik certyfikatu to przede wszystkim udogodnienia komunikacyjne związane z centralną lokalizacją, energooszczędne systemy monitorowane przez inteligentny system zarządzania budynkiem BMS (m.in. oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, windy), implementacja wodooszczędnych instalacji pozwalających na ograniczenie zużycia wody, odpowiednia utylizacja odpadów oraz zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych wpływających na długofalową efektywność ekonomiczną (Long Life Cycle). Za przeprowadzenie budynku Centrum Biurowe Neptun przez proces certyfikacji odpowiedzialny był niezależny asesor Buro Happold - firma konsultingowa, zajmująca się środowiskową certyfikacją budynków w systemach BREEAM, LEED i DGNB.

- Cieszymy się bardzo z certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good przyznanego Centrum Biurowemu Neptun. Od początku budynek był projektowany i realizowany z nastawieniem na ten cel, w związku z czym mamy poczucie dobrze wypełnionego zadania, ale nie zaskoczenia. Nasza satysfakcja jest bardziej podyktowana spełnieniem obietnic składanym naszym najemcom. Certyfikacja Neptuna potwierdziła bowiem liczne atrybuty zrównoważonego budynku przekładającego się na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, a także na poprawę wydajności i dobre samopoczucie pracowników - skomentował Michał Samborski, Dyrektor Projektu w Hines Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie