REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Browary Warszawskie są tworzone w duchu najnowszych koncepcji urbanistycznych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 lis 2017 12:09
 Browary Warszawskie są tworzone w duchu najnowszych koncepcji urbanistycznych
fot. mat. prasowe

Browary Warszawskie to założenie przestrzenne tworzone w duchu najnowszych koncepcji urbanistycznych. W całej Europie miasta są współcześnie budowane w sposób zrównoważony, w zgodzie z przyrodą. Mają odpowiadać różnorodnym potrzebom ludzi, którzy w nich żyją, pracują, przebywają - mówi Maria Czerwińska, dyrektor handlowy Regionu Północnego w Eiffage Polska Budownictwo.

REKLAMA

Spółka Echo Investment podpisała z Eiffage Polska Budownictwo (EPB) umowę generalnego wykonawstwa dwóch budynków mieszkaniowych w Browarach Warszawskich, realizowanych w kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej. Umowa o wartości blisko 79 mln PLN netto dotyczy realizacji dwóch budynków (B i C), w których zaprojektowano 287 mieszkań o powierzchni od 28 do 113 mkw. Prace już się rozpoczęły, a termin ich zakończenia zaplanowano na II kwartał 2020 roku. 

- Cieszę się, że dzięki pracy na rzecz Echo Investment, będziemy mieli swój udział w zbudowaniu kawałka świetnie zaprojektowanej miejskiej przestrzeni – dodaje Maria Czerwińska.

Browary Warszawskie to inwestycja powstająca w szczególnym miejscu Warszawy, łączącym przyszłość z bogatą przeszłością. Z jednej strony dynamicznie rozwijające się nowe inwestycje i infrastruktura, z drugiej – ślady historycznej, miejskiej zabudowy z dobrą energią pozostałą po dawnych, rzemieślniczych i przemysłowych sukcesach. Tu, w 1846 roku powstał browar Haberbusch i Schiele, największy w Królestwie Polskim i jeden z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy, prosperujący aż do czasów II wojny światowej.

Koncepcja nowej zabudowy miejsca, którą stworzyło Echo Investment, przywróci cały kwartał Warszawie i warszawiakom. W poszanowaniu dla historii, dążąc do przywrócenia naturalnej ciągłości rozwoju miasta, projekt tworzy ramy dla nowoczesnego, wielofunkcyjnego miejskiego środowiska. Do jego opracowania deweloper zaprosił renomowaną pracownię JEMS Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie