Browary Warszawskie z lotu ptakaPropertydesign.pl - 18-08-2017 09:30


Wielofunkcyjna, przyjazna i bezpieczna przestrzeń, pełna historycznych odniesień - już za niespełna trzy lata teren niegdyś jednego z największych browarów Europy znów zatętni życiem. W kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej na warszawskiej Woli powstaje kilkanaście budynków mieszkalnych i biurowych, skupionych wokół przestronnych, miejskich placów. Za projekt odpowiada JEMS Architekci.

Zobacz Browary Warszawskie z lotu ptaka!

{youtube;Csi0racacL4}

Dla inwestora - Echo Investment – to będzie flagowy projekt. Na gruncie, który nabył w 2014 roku trwają prace. Browary zajmą na warszawskiej Woli kwadrat między ulicami Grzybowska-Wronia-Chłodna-Krochmalna. Ta strefa ma być esencją miasta. Mikrokosmosem, gdzie praca, dom i życie towarzyskie płynnie się przeplatają. Tutaj użytkownicy znajdą wszystko, co w danej porze dnia czy roku będzie im najbardziej potrzebne do codziennego funkcjonowania i twórczego rozwoju. Tego przynajmniej chcą inwestorzy.

Podobnie jak w przeszłości, także Browary Warszawskie w nowej odsłonie mają stanowić „space for leaders", czyli przestrzeń dla liderów. Z naciskiem na liderów zmian – w zamian za ofertę wygodnej przestrzeni do życia i pracy, mieszkańcy otrzymają miejsce kulturalne, artystyczne, rozrywkowe i pełne kulinarnych przyjemności.

Ale gdzie tu sięgnięcie do przeszłości? Funkcje mieszkalne i wypoczynkowe Browarów Warszawskich nawiązywać będą do historii warszawskiej Woli, która – zanim przekształciła się w zagłębie przemysłowo-biurowe – była dzielnicą sadów i ogrodów. Ciekawostką jest to, że sąsiadująca z Browarami ulica Krochmalna nosiła kiedyś nazwę Lawendowej, a browar H&S powstał w miejscu, w którym, z głębinowego ujęcia, czerpano najlepszą wodę w Warszawie. W nowej wersji przestrzeń Browarów ma sprzyjać wypoczynkowi, być oazą spokoju na równi z miejscem intensywnego życia. A stare budynki zostaną zaadaptowane do potrzeb np. restauracji czy barów.