×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Budowa nowej sali koncertowej szkoły muzycznej na finiszu

  • Autor: PAP
  • 20 kwi 2022 16:55
fot. shutterstock

160 osób pomieści nowa sala koncertowa szkoły muzycznej w Kościerzynie (Pomorskie). Rozbudowę placówki, za ponad 15 mln zł, sfinansowało w całości MKiDN. To są dobrze zainwestowane pieniądze - ocenił w środę wizytujący budowę wiceminister kultury Jarosław Sellin.

REKLAMA

Jak podkreślił, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego to "będzie najciekawsze miejsce do wysłuchiwania muzyki w całej Kościerzynie".

"Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest od tego, żeby rozbudowywać infrastrukturę kultury - mamy pod opieką resortu ponad 800 szkół muzycznych, artystycznych różnych szczebli. Tych podstawowych i tych średnich, ale też uczelnie wyższe. Staramy się znajdować środki na ich rozwój infrastrukturalny" - wyjaśnił Sellin.

"I tak też jest w Kościerzynie. Uznaliśmy, że istnieje tu potrzeba zbudowania po prostu porządnej sali koncertowej z całym zapleczem, z szatnią, reżyserką na 160 osób. "Ten projekt nas przekonał i postanowiliśmy przeznaczyć na niego środki finansowe. To są dobrze zainwestowane pieniądze" - powiedział.

Za 15 mln 436 tys. 979 zł w placówce powstaje nowa sala koncertowa na 160 miejsc wraz zapleczem, sale dydaktyczne dla większych grup, szatnia i węzeł sanitarny.

Rozbudowa umożliwi organizację cyklicznych koncertów, konkursów i przedstawień teatralnych na terenie szkoły, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży, a także mieszkańców regionu. Całość prac sfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyrektor szkoły Katarzyna Karczewska poinformowała, że przewidywany termin zakończenia prac to grudzień 2022 roku.

Szkoła muzyczna w Kościerzynie powstała w 1982 roku. Obecnie uczy się w niej 135 dzieci z Kościerzyny i powiatu kościerskiego

Podobał się artykuł? Podziel się!