×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Budowa Ośrodka Ruczaj coraz bliżej

  • Autor: www.krakow.pl
  • 16 lis 2018 11:21
Budowa Ośrodka Ruczaj coraz bliżej
fot. www.krakow.pl

W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę dla Ośrodka Ruczaj w Krakowie. Zgoda powinna zostać wydana jeszcze w tym roku. Ośrodek Ruczaj – filia Centrum Kultury Podgórza - ma być nowym miejscem spotkań mieszkańców w prawobrzeżnej części miasta.

REKLAMA

W grudniu 2017 roku sąd konkursowy pracujący pod kierunkiem arch. Borysława Czarakcziewa zadecydował o wyborze koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Ośrodka Ruczaj według propozycji przedstawionej przez biuro Limba Eko sp. z o.o. z Krakowa. Zwycięzca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych, a także zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji oraz pełnienia nadzoru autorskiego podczas jej realizacji.

W styczniu tego roku Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał z biurem Limba Eko umowę, w ramach której najpierw przygotowany został projekt koncepcyjny a następnie projekt budowlany.

– W najbliższych dniach odbierzemy od wykonawcy dokumentację projektową, co pozwoli na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę dla Ośrodka Ruczaj. Stosowna zgoda powinna zostać wydana jeszcze w tym roku – informuje Janina Pokrywa, dyrektor ZIM w Krakowie.

W kolejnym etapie Limba Eko przygotuje projekt wykonawczy i a następnie zostanie rozpisany przetarg na roboty budowlane. – Zakładamy, że prace w terenie rozpoczną się w 2019 roku – zaznacza Pokrywa.

Nowy budynek dla Ośrodka Ruczaj zostanie zbudowany przy ul. Przyzby w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla gminnego Przyzby-Zalesie, w ramach którego na zlecenie ZIM w Krakowie powstaje 357 mieszkań komunalnych. Zgodnie z założeniem ośrodek ma to być miejscem animacji lokalnego życia kulturalnego, edukacji artystycznej i kulturalnej oraz promocji kultury. Placówka będzie organizatorem wydarzeń kulturalno-społecznych o zasięgu dzielnicowym i miejskim. Jego działalność kulturalna i edukacyjna będzie wielokierunkowa i dostosowana do różnych grup wiekowych. Nie bez znaczenia będzie również promowanie w nowym centrum nauki i technologii.

Ośrodek Ruczaj będzie miejscem spotkań i aktywizacji społecznej różnych grup, w tym seniorów. Ma być także lokalnym forum kreowania i wymiany myśli społecznej, miejscem przyjaznym i otwartym dla lokalnych organizacji pozarządowych, które będą mogły korzystać z pomieszczeń budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie