×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Budowa Ośrodka Ruczaj z zielonym światłem

  • Autor: www.krakow.pl
  • 12 gru 2018 09:42
Budowa Ośrodka Ruczaj z zielonym światłem
fot. www.krakow.pl

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie dysponuje już ostatecznym pozwoleniem na budowę dla Ośrodka Ruczaj. W ciągu paru miesięcy ogłoszony będzie przetarg na budowę. Nowe, dzielnicowe miejsce spotkań powstanie przy ulic Przyzby i Zalesie, niedaleko os. Magnolia na Ruczaju.

REKLAMA

Ośrodek Ruczaj – filia Centrum Kultury Podgórza - ma być miejscem animacji lokalnego życia kulturalnego, edukacji artystycznej i kulturalnej oraz promocji kultury. Placówka będzie organizatorem wydarzeń kulturalno-społecznych o zasięgu dzielnicowym i miejskim. Jego działalność kulturalna i edukacyjna będzie wielokierunkowa i dostosowana do różnych grup wiekowych. Nie bez znaczenia będzie również promowanie w nowym centrum nauki i technologii. Zgodnie z założeniem, ośrodek ma być także lokalnym forum kreowania i wymiany myśli społecznej, miejscem przyjaznym i otwartym dla lokalnych organizacji pozarządowych, które będą mogły korzystać z pomieszczeń budynku.

- Kilka dni temu uzyskaliśmy ostateczną decyzję pozwolenia na budowę dla naszej inwestycji. Teraz projektant, firma Limba Eko z Krakowa, będzie miał cztery miesiące na przygotowanie projektu wykonawczego. Zaraz potem ogłosimy przetarg na budowę ośrodka. Zgodnie z założeniem, prace budowlane powinny się rozpocząć jeszcze w 2019 roku – mówi Jarosław Skóra, zastępca dyrektora ds. inwestycji kubaturowych Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Warto dodać, że sam gmach ośrodka Ruczaj to bardzo ciekawa bryła architektoniczna. Autora koncepcji poznaliśmy przed rokiem, kiedy sąd konkursowy pracujący pod kierunkiem arch. Borysława Czarakcziewa zadecydował o wyborze propozycji Ośrodka Ruczaj, przedstawionej przez biuro Limba Eko sp. z o.o. z Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie