×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Budowa ścianki dla celebrytów i pomnika wojen polsko-krzyżackich. To pomysły mieszkańców Olsztyna

  • Autor: PAP
  • 17 lip 2018 09:18
  • Aktualizacja: 17 lip 2018 09:23
Budowa ścianki dla celebrytów i pomnika wojen polsko-krzyżackich. To pomysły mieszkańców Olsztyna
fot. pixabay.com

Festiwal gier komputerowych, oznakowanie ścieżek biegowych, budowa ścianki dla celebrytów i pomnika wojen polsko-krzyżackich, a także tężni solankowych - to pomysły, jakie chcą zrealizować mieszkańcy Olsztyna z budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

W poniedziałek ogłoszono listę projektów do VI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO), które przeszły pozytywnie weryfikację. Jak podał urząd miasta, w trwającej edycji OBO na projekty zgłoszone przez mieszkańców jest 3,73 mln złotych. Za tę kwotę mają zostać zrealizowane 23 zadania osiedlowe i cztery zintegrowane, czyli wybiegające funkcjonalnością lub ofertą poza najbliższe otoczenie.

Według magistratu, olsztynianie złożyli dużo ciekawych propozycji. W sumie mieszkańcy i organizacje zgłosili 152 projekty. Pozytywnie zaopiniowano ponad 100, w tym 29 zintegrowanych. Są bardzo różne - od tradycyjnych małych inwestycji osiedlowych po duże wydarzenia promocyjne, kulturalne i rozrywkowe. Wiele dotyczyło terenu wokół jeziora Długiego. Weryfikacją projektów, np. czy wpisują się w zadania realizowane przez gminę, zajmował się zespół koordynacyjny. Oceniał także, czy szacowane koszty wykonania przedsięwzięcia są realne.

"Ostatecznych wyborów dokonają sami olsztynianie, którzy we wrześniu zdecydują, co jest dla nich najważniejsze"- powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Teraz wnioskodawcy mają czas na promocję swoich pomysłów. Głosowanie - elektronicznie albo za pomocą kart - odbędzie się między 10 a 23 września. Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 22 października, a realizacja nastąpi w następnym roku. Listę projektów do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć w internecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie