×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Budowa ścieżki w koronach drzew z milionowym dofinansowaniem

  • Autor: PAP
  • 31 gru 2018 10:32
Budowa ścieżki w koronach drzew z milionowym dofinansowaniem
fot. unsplash

Prawie 1 mln euro, czyli ponad 4,2 mln zł, otrzyma Stary Sącz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na budowę ścieżki w koronach drzew. Realizacja inwestycji powinna się rozpocząć wiosną przyszłego roku i zakończyć w połowie 2020 r.

REKLAMA

Łączny koszt budowy ścieżki w koronach drzew na tzw. Miejskiej (Parkowej) Górze w Starym Sączu to prawie 5 mln zł. 4,2 mln zł (prawie 1 mln euro) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pokryje 85 proc. kosztów. Pozostałe, prawie 650 tys. zł, to wkład własny miasta i gminy Stary Sącz.

"Od kilku lat przygotowujemy się do budowy ścieżki w koronach drzew. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę. Myślę, że prace ruszą wiosną przyszłego roku i zakończą się w połowie 2020 r. tak, by ścieżka była gotowa na wakacje" - powiedział PAP zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

Projekt Starego Sącza uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020. Zastępca burmistrza wyjaśnił, że miasto długo czekało na decyzję o dotacji, ponieważ trwały rozmowy na poziomie ministerstw Polski i Słowacji - rozmowy te dotyczyły m.in. liczby projektów, które mogłyby otrzymać dotację.

Ścieżka na Miejskiej Górze ma liczyć 218 m długości. Na trasie znajdą się hamaki, mostki i fragment szklanej podłogi.

Uroczysko Miejska Góra jest własnością miasta. Leśne wzgórze w najwyższym punkcie liczy 420 m n.p.m. Uroczysko zajmuje około 113 ha. Na Miejskiej Górze są m.in. ścieżki do pieszych wędrówek, plac zabaw i taras widokowy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie