Budowa węzła Porosły na finiszu. Otwarto trzy nowe wiaduktyUM Białystok, www.bialystok.pl - 23-10-2020 12:02


Jak informuje Bialystok.pl, coraz bliżej do końca budowy węzła Porosły. Od czwartkowego popołudnia (22 października) kierowcy mogą już jeździć trzema nowo wybudowanymi wiaduktami.

Termin zakończenia budowy węzła drogowego w Porosłach (ul. generała Franciszka Kleeberga – droga krajowa nr 8 – droga wojewódzka nr 676 – Aleja Jana Pawła II), wyznaczony na 7 grudnia 2020 roku, nie zmienił się. Ale już od czwartku po południu można korzystać z nowej, tymczasowej organizacji i ruchu. Oddano bowiem do użytku trzy nowe wiadukty.

Węzeł Porosły to jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w naszym mieście. Powstaje na wylotówce w stronę Warszawy. Prace przy budowie rozpoczęły się na początku 2019 roku. W ramach inwestycji powstają dwupoziomowe skrzyżowania, rozjazdy, wiadukt nad torami, przebudowano odcinek Alei Jana Pawła II. Będą też nowe drogi serwisowe, wiadukty i inne elementy infrastruktury drogowej: ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, chodniki i oświetlenie, a także 800-metrowy odcinek ulicy Kleeberga.

Powstający przy wylotówce w stronę Warszawy węzeł Porosły to jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w Białymstoku. W ramach inwestycji powstają dwupoziomowe skrzyżowania, rozjazdy, wiadukt nad torami, przebudowano odcinek Alei Jana Pawła II. Będą też nowe drogi serwisowe, wiadukty i inne elementy infrastruktury drogowej: ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, chodniki i oświetlenie, a także 800-metrowy odcinek ulicy Kleeberga.