REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Budynek stacji Łódź Kaliska przejdzie metamorfozę. Obok powstaną tereny zielone

  • Autor: UMŁ
  • 12 lip 2022 09:36
Budynek stacji Łódź Kaliska przejdzie metamorfozę. Obok powstaną tereny zielone
W planach PKP jest modernizacja budynku stacji Łódź Kaliska, fot. UMŁ
Budynek stacji Łódź Kaliska przejdzie metamorfozę. Obok powstaną tereny zielone

Nie tylko stacja, ale i budynek dworca Łódź Kaliska przejdzie metamorfozę. Jest już pozwolenie na budowę, czekamy na projekt.

REKLAMA

  • Do modernizacji dworca Łódź Kaliska, prowadzonej już przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przystępuje też spółka Polskie Koleje Państwowe S.A. będąca właścicielem budynku dworca oraz placu przed nim.
  • Obiekt zostanie zmodernizowany, a obok niego mają powstać m.in. miejsca parkingowe, w tym typu kiss&ride, tereny zielone i przystanek autobusowy.
  • Przebudowa dworca Łódź Kaliska powinna zostać ukończona w 2024 r.

– Modernizacja budynku dworca Łódź Kaliska jest częścią realizowanego obecnie przez PKP S.A. ogólnopolskiego Programu Inwestycji Dworcowych, którym objętych jest ok. 200 obiektów w całym kraju – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A. – Jeśli chodzi o Łódź Kaliską, to odebraliśmy już projekt budowlany, mamy także pozwolenie na budowę, a obecnie finalizujemy odbiór projektu wykonawczego. Kiedy skompletujemy dokumentację projektową, będziemy w stanie zaprezentować więcej szczegółów, w tym wizualizacje dworca po przebudowie.

Jak informuje PKP S.A., prace obejmą modernizację budynku dworca oraz przebudowę placu przydworcowego od strony al. Bandurskiego w części należącej do PKP S.A. Powstaną tam m.in. miejsca parkingowe, w tym typu kiss&ride, tereny zielone i przystanek autobusowy. Prace będą skorelowane z przebudową stacji prowadzoną obecnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

W najbliższym czasie PKP planują ogłosić przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych. Jeśli wszystkie prace przebiegną pomyślnie i kolejne etapy inwestycji będą realizowane zgodnie z harmonogramem, to przebudowa dworca Łódź Kaliska powinna zostać ukończona w 2024 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie