×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bulwary Książęce dopełnią panoramę współczesnego Wrocławia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 cze 2018 12:08
Bulwary Książęce dopełnią panoramę współczesnego Wrocławia
fot. mat. prasowe

Przy ul. Księcia Witolda 11 zakończono realizację I etapu inwestycji Bulwary Książęce. Inwestycję wyróżnia unikatowa lokalizacja u zbiegu dwóch ramion Odry na wyspie Kępa Mieszczańska, sąsiedztwo Starego Miasta i oryginalna architektura. To jednak coś więcej niż luksusowe mieszkania, a cały koncept śródmiejskiego stylu życia. Jego integralnym elementem będzie pieszy pasaż, który powstanie w ramach budowanego już II etapu inwestycji. Planowane tu kawiarnie, restauracje i sklepy, mogą przyciągnąć tłumy.

REKLAMA

- Bulwary Książęce to właśnie taki inspirujący projekt, który już zmienił panoramę współczesnego Wrocławia. Powstał w wyjątkowej, choć przez lata zapomnianej lokalizacji, zaoferował nową jakość mieszkań w ścisłym centrum miasta, postawił na relację z mieszkańcami poprzez ciekawe inicjatywy" - powiedział Jacques Lefevre, prezes zarządu spółki BPI Real Estate z siedzibą w Brukseli.

Architektami projektu są Rafał Langowski i Jocelyn Fillard z pracowni SUD Architekt Polska, twórcy m.in. przebudowy Manufaktury w Łodzi, którzy postawili sobie za zadanie zabudować tę część wysypy w sposób, który z jednej strony podkreśli wagę tego wyjątkowego miejsca na mapie Wrocławia, a jednocześnie wpisze się w jej historyczny kontekst.

Bulwary Książęce to przykład projektu, który aktywnie kształtuje przestrzeń miasta zgodnie z misją BPI Real Estate Poland. Podnosząc jakość funkcjonalno-estetyczną Kępy Mieszczańskiej, dopełnia panoramę współczesnego Wrocławia. Wszystko za sprawą, znajdującego się poniżej zabudowy mieszkalnej pasażu handlowo-usługowego, który powstanie w ramach II etapu inwestycji. Planowany pasaż ma szansę stać się tętniącym życiem miejscem spotkań towarzyskich o niepowtarzalnym klimacie.

- Po zakończeniu I etapu inwestycji, intensyfikujemy działania związane z budową II etapu Bulwarów Książęcych, w ramach którego powstanie niezwykły w skali kraju pasaż handlowo-usługowy. W specjalnie zaprojektowanej strefie, zlokalizowanej poniżej zabudowy mieszkalnej znajdzie się w sumie 30 lokali usługowych o łącznej powierzchni najmu 4 200 mkw. GLA i bezpośredniej strefie odziaływania na ponad 193 000 osób. Będzie to nowa atrakcyjna przestrzeń publiczna, dzięki której adres Księcia Witolda 11 będzie nie tylko miejscem, w którym każdy będzie chciał mieszkać, ale i bywać - zaznaczył Mariusz Rodak, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.

Zakończenie budowy II etapu Bulwarów Książęcych planowane jest na III kwartał przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie