×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bulwary nad Łódką - co tam powstanie?

  • Autor: UM Łódź
  • 02 gru 2021 14:00
Bulwary nad Łódką - co tam powstanie?
Bulwary nad Łódką - co tam powstanie?, fot.UMŁ

Siłownia plenerowa, boiska do gry w bule, ścieżka edukacyjna do prowadzenia zajęć przyrodniczych, a do tego nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów oraz miejsca do odpoczynku z ławkami – to powstające właśnie łódzkie Bulwary nad Łódką.

REKLAMA

Nowy rekreacyjny teren łączy dwa parki: Helenów i Ocalałych. Dziki i niezagospodarowany dotąd obszar zostanie uporządkowany. Wypielęgnowane zostaną drzewa i krzewy, do tego dojdą nowe nasadzenia. Na bulwarach pojawi się ponad 700 krzewów, 16 drzew liściastych i 3 iglaste, ponad 1000 różnych bylin i innych roślin. Wzdłuż rzeki Łódki powstanie ścieżka dydaktyczna, a na niej tablice edukacyjne, budki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów i ogród deszczowy.

Oprócz tego w nowej, parkowej przestrzeni powstanie też bulodrom – czyli specjalne miejsce do gry w bule. Pierwotnie projekt z Budżetu Obywatelskiego zakładał tylko budowę bulodromu i uporządkowanie terenu, a jego koszt wynosił 284 tys. zł. Pomysł podchwycili pracownicy Wydziału Kształtowania Środowiska, zdobyli dofinansowanie i rozszerzyli projekt m.in. o siłownię plenerową, dodatkowe nasadzenia i ścieżkę dydaktyczną. Łączny koszt Bulwarów to prawie 400 tys. zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie