×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bulwary wiślane gotowe w 80 proc. Skanska otwiera dojście do pomnika Syrenki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 cze 2018 12:50
fot. pixabay.com

Warszawiacy i turyści odwiedzający stolicę znów mogą z bliska oglądać pomnik Syrenki. Skanska, która realizuje przebudowę bulwarów wiślanych od wysokości ul. Tamka do Mostu Świętokrzyskiego, wprowadziła czasową organizację ruchu. Udrożniony został ruch pieszo-rowerowy wzdłuż Wisły, a dojście do pomnika Syrenki otwarte.

REKLAMA

Skanska powiększa deptak spacerowy pomiędzy Mostem Świętokrzyskim a Mostem Łazienkowskim. Spółka właśnie zakończyła główne prace na terenie przyległym do pomnika Syrenki. Obecnie wykonawca prowadzi roboty drogowe – utwardza powierzchnię płytami betonowymi i materiałami kamiennymi. Ku końcowi zmierzają także prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej.

– Realizowany przez nas dwustumetrowy odcinek nadwiślańskiego deptaka jest w 80 proc. gotowy. Zakończyliśmy prace przy skate-park’u i strefie street workout pod Mostem Świętokrzyskim – mówi Tomasz Ostalczyk, menadżer projektu, Skanska. – Zgodnie z harmonogramem nadwiślańska promenada ma zostać oddana do użytku do 31 stycznia 2019 roku. Dołożymy jednak starań, by bulwary były dostępne dla mieszkańców Warszawy i zwiedzających przed ostatecznym terminem.

W związku z udrożnieniem ruchu od wtorku obowiązuje podział tras pieszo-rowerowych zbliżony do tego, przed wprowadzeniem zmian. Dostępne jest przejście wzdłuż rzeki pod Mostem Świętokrzyskim w kierunku Mostu Łazienkowskiego.

Wartość kontraktu to 14,9 mln zł netto. Za jego realizację odpowiada firma Skanska S.A., która wcześniej przebudowała bulwary na odcinku od Mostu Świętokrzyskiego do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie