×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Burmistrz Mikołowa zachęca mieszkańców do zgłaszania potencjalnych pomników przyrody

  • Autor: PAP
  • 18 sty 2022 12:38
Burmistrz Mikołowa zachęca mieszkańców do zgłaszania potencjalnych pomników przyrody
Burmistrz Mikołowa zachęca mieszkańców do zgłaszania potencjalnych pomników przyrody, fot. shutterstock

Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula zaapelował do mieszkańców, aby zgłaszali w urzędzie miasta duże i piękne drzewa, aby można je było ustanowić pomnikami przyrody. Ma je to uchronić przed wycinką.

REKLAMA

- W Polsce, głównie na terenach leśnych, wycina się coraz więcej drzew i choć poruszamy temat ochrony lasów z Lasami Państwowymi jako gmina, powiat czy metropolia, to plany pozyskiwania drewna w Polsce ciągle rosną, a lasy stają się coraz młodsze. Coraz trudniej spotkać dorodne, wielkie i piękne drzewa - ubolewa burmistrz Piechula.

Przypomniał, że każdy może zgłosić takie drzewo do urzędu miasta. - My natomiast wspólnie z Radą Miejską możemy ustanowić takie drzewa pomnikami przyrody, co zabezpieczy je przed wycinką - zapewnił.

W zgłoszeniu należy podać gatunek, obwód drzewa na wysokości 1,3 m i miejsce - najlepiej dane GPS. Mile widziane są zdjęcia. Zgłoszenie można przesłać drogą mailową. Na swoim profilu w portalu społecznościowym burmistrz zamieścił link do przepisów, które określają, jaki obwód musi mieć dany gatunek drzewa, aby mogło ono zostać chronionym pomnikiem przyrody. Burmistrz zapowiedział, że najaktywniejsi w tym zakresie mieszkańcy Mikołowa zostaną wyróżnieni i nagrodzeni upominkami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie