REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz zrewitalizuje Teatr Kameralny

  • Autor: Oficjalny portal Miasta Bydgoszcz
  • 26 paź 2017 14:16
Bydgoszcz zrewitalizuje Teatr Kameralny
fot. Oficjalny portal Miasta Bydgoszcz
Bydgoszcz zrewitalizuje Teatr Kameralny

Teatr Kameralny w Bydgoszczy zostanie zrewitalizowany. Właśnie został ogłoszony przetarg na tę inwestycję. Do obiektu zostaną wprowadzone nowe funkcje kulturalne, zaś zabytkowa część bryły zostanie odrestaurowana i znajdzie się w niej kawiarnia - czytamy na oficjalnym portalu miasta bydgoszcz.pl.

REKLAMA

W rozbudowanym obiekcie znajdzie się m.in. duża sala teatralna z widownią na 234 widzów. Na drugiej kondygnacji będą znajdować się powierzchnie biurowe.

Ze względu na zły stan techniczny obiektu, prace budowlane rozpoczną się od rozbiórek. Zachowania zostanie jedynie ściana od strony ul Podwale, w której odkryte zostaną otwory okienne dodatkowo podkreślone zdobieniami. Cała konstrukcja budynku łącznie ze ścianami fundamentowymi zostanie natomiast wzniesiona od nowa. Elewacja budynku będzie utrzymana w biało szarej-kolorystyce. Na cokole zaprojektowano okładziny z piaskowca. Na dachu odtwarzanego budynku głównego zastosowana zostanie grafitowa blacha na rąbek. Z kolei budynek zabytkowy z planowaną kawiarnią będzie przykryty dachówką karpiówką.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie