×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Była baza Kaliskich Linii Autobusowych, ma być filharmonia

  • Autor: PAP
  • 01 lut 2023 13:18
Była baza Kaliskich Linii Autobusowych, ma być filharmonia
Kalisz planuje wybudować salę koncertową dla Filharmonii Kaliskiej, fot. shutterstock

Kalisz planuje wybudować salę koncertową dla Filharmonii Kaliskiej. Obiekt ma powstać na terenie dawnej bazy Kaliskich Linii Autobusowych przy ul. Majkowskiej – poinformował prezydent Krystian Kinastowski.

REKLAMA

Zdaniem włodarza plac przy ul. Majkowskiej jest ostatnią działką w centrum Kalisza, która może być przeznaczona na cele kulturalne.

- To jest idealne miejsce na to, aby taki obiekt tam powstał - powiedział. Według zamierzeń, budynek ma skupiać różnych działaczy kultury, a obiekt ma nazywać się "Fabryka kultury".

Z informacji ucieszyli się muzycy, ponieważ Filharmonia Kaliska nie ma własnej siedziby; korzysta z sali koncertowej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu.

- Już na tak wczesnym etapie projektu możemy stwierdzić, że będzie to przełomowy moment nie tylko w historii Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, naszej instytucji, ale także całego muzycznego i kulturalnego życia miasta i regionu. Pozostaje nam wypatrywać kolejnych etapów tak ważnego i doniosłego projektu - napisali filharmonicy na swojej stronie społecznościowej.

Na stworzenie programu funkcjonalno-użytkowego dla nowego obiekty w budżecie zabezpieczono 100 tys. złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie