×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Była fabryka fortepianów odzyskuje blask. Calisia One z historycznym szyldem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 mar 2019 14:25
  • Aktualizacja: 04 mar 2019 14:26
Była fabryka fortepianów odzyskuje blask. Calisia One z historycznym szyldem
Calisia One fot. mat. prasowe

Rewitalizowany w Kaliszu przez FB Antczak Investments kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny "Calisia One" może pochwalić się już odrestaurowanym, oryginalnym szyldem. Napis w lekko zmienionej formie (z dopiskiem "One") zawisł na fasadzie budynku.

REKLAMA

Napis, tak jak wiele innych elementów rewitalizowanej fabryki został odnowiony zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Obiekt jest jednym z nielicznych w Polsce budowanym z uwzględnieniem rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji. Na inwestora, taki model budowy nakłada dużo więcej obowiązków. Budowanie w sposób zrównoważony, z troską o zasoby naturalne to wyzwanie, któremu jednak musi podołać nowoczesny deweloper. Biurowiec, w trakcie procesu certyfikacji, jest oceniany pod kątem wpływu na środowisko naturalne oraz komfortu przyszłego użytkownika. Inwestycja oceniana jest także w kategoriach: zarządzania projektem, prowadzenia procesu budowy czy zużycia energii.

Dawna fabryka fortepianów "Calisia" została kupiona przez firmę FB Antczak w październiku 2015 r. Budynek, o ciekawej architekturze i świetnej lokalizacji w centrum miasta, od lat niszczał w oczach. Lokalny deweloper postanowił przywrócić mu dawny blask i rozbudować, zamieniając obiekt w kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny. W Calisia One będzie działał m.in. pierwszy w okolicy hotel Hampton by Hilton, a część budynku przeznaczono na biura w standardzie klasy A. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODO Architektura z Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie