×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Była stołówka wojskowa, będzie akademicka aula

  • Autor: PAP
  • 28 cze 2021 10:39
Była stołówka wojskowa, będzie akademicka aula
Do końca roku ma być skończona rewitalizacja i remont dawnej stołówki wojskowej na salę wielofunkcyjną dla Akademii Pomorskiej w Słupsku, fot. shutterstock

Do końca roku ma być skończona rewitalizacja i remont dawnej stołówki wojskowej na salę wielofunkcyjną dla Akademii Pomorskiej w Słupsku. W kwietniu 2019 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwo Wyższego zdecydowało o dofinansowaniu remontu niszczejącego budynku kwotą 10 mln zł - poinformował w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller.

REKLAMA

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i rzecznik prasowy rządu Piotr Müller w poniedziałek gościł na Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie trwają końcowe prace adaptacyjne budynku po dawnej stołówce wojskowej na salę wielofunkcyjną wraz z zapleczem oraz pomieszczeniami dydaktycznymi.

W kwietniu 2019 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwo Wyższego zdecydowało o dofinansowaniu i remoncie zabytkowej stołówki wojskowej kwotą 10 mln zł.

"Tutaj właśnie kończą się prace modernizacyjne i powstanie aula Akademii Pomorskiej w Słupsku. Obiekt bardzo oczekiwany ponieważ Akademia Pomorska nie ma osobnej wydzielonej auli, co wydaje się nieco zaskakujące, jak na tak prężnie rozwijającą się uczelnię, ale to była taka rzecz, której brakowało. Pod koniec tego roku zakończą się prace budowlane w tym budynku. Jeszcze na początku przyszłego będzie on oddany do użytku społeczności akademickiej" - mówił Müller.

Rzecznik rządu dodał, że "to co jest najważniejsze w polityce, to dotrzymywanie słowa i realizowanie tych zapewnień, które się składa".

Müller tłumaczył też, że należy pamiętać, iż Akademia Pomorska w ciągu ostatnich kilku lat przeszła bardzo duże zmiany jeśli chodzi o zmianę profilów studiów - przekształciła się z typowej uczelni nauczycielskiej na wieloprofilową akademię.

Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku profesor Zbigniew Osadowski dodał, że jego uczelnia od wielu lat starała się o środki finansowe na rewitalizację stołówki wojskowej.

"Właśnie decyzją pana ministra w kwietni 2019 r. udało się. Na dziś realizujemy tę inwestycję. Mimo sytuacji pandemicznej, jest ona na etapie ok. 75 proc., a harmonogram prac jest zgodny. Planujemy zakończenie pod koniec roku - listopad grudzień tego roku. Chcielibyśmy w następnym roku akademickim uruchomić tą aulę" - podkreślał profesor Zbigniew Osadowski.

Zrewitalizowany obiekt będzie w zależności od potrzeb mieścił od 200 do 300 osób.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i rzecznik prasowy rządu Piotr Müller dodał też, że w Polskim Ładzie rząd zaplanował m.in. wsparcie uczelni w kwestii badań naukowych w celu postępu technologicznego.

"Warto wspomnieć, że Akademia Pomorska w Słupsku już kilka lat temu rozpoczęła kształcenie na kierunku informatyka. To też jest ważne, że w subregionach powstają kierunki, które bezpośrednio przekładają się na potrzeby biznesowe, które wynikają z potrzeb XXI wieku. W Polskim Ładzie są duże nakłady na badania naukowe i rozwój, również cały pakiet rozwiązań podatkowych, które wspierają uczelnie i rozwijające się firmy, czyli ulga na robotyzację i ulga na rozwój badań naukowych" - tłumaczył w Słupsku Müller. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie