REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Była wozownia zmieni się w teatr. Składania ofert na adaptację przedłużone

  • Autor: PAP
  • 23 lut 2018 15:14
fot. pixabay

26 lutego miał minąć termin składania ofert na adaptację i rozbudowę byłej wozowni na potrzeby Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Został jednak przedłużony do 13 marca.

REKLAMA

Adaptacja i rozbudowa budynku byłej wozowni przy ul. Lutosławskiego 1 na potrzeby Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku mają być realizowane w ramach dotowanego z funduszy RPO WP projektu "Łamiemy bariery, łączymy pokolenia - rewitalizacja obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska".

Dzięki tej inwestycji teatr, istniejący od 13 lat, zyska swoją siedzibę w nowo tworzonym Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych. Obecną dzieli z Filharmonią Sinfonia Baltica. Zagospodarowany zostanie też dziedziniec Filharmonii.

Ogłoszony przez miasto Słupsk przetarg na wykonanie tej inwestycji określał termin składania ofert do 26 lutego. Ten został jednak przedłużony. Jak poinformowała PAP inspektor w kancelarii prezydenta Słupska Karolina Chalecka, termin składania ofert został przedłużony do 13 marca na prośbę zainteresowanych udziałem w postępowaniu. Potencjalni oferenci potrzebują więcej czasu na skompletowanie wymaganych dokumentów.

Nowa siedziba teatru ma być gotowa w 2020 r. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 13 mln zł, ale o jej ostatecznej wartości zdecyduje wynik ogłoszonego przetargu.

Czterokondygnacyjny budynek będzie posiadał: scenę z widownią na 250 miejsc, sale prób i sale warsztatowe, foyer z kawiarnią, zaplecze techniczne, biurowe oraz pokoje aktorskie z tarasami na dachu. W obiekcie, przy głównej klatce schodowej, zamontowana zostanie winda przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie