REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Były urząd celny dostaje nowe życie. Oto Witolda 3840 szkicu pracowni Maćków

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 mar 2018 14:06
Były urząd celny dostaje nowe życie. Oto Witolda 3840 szkicu pracowni Maćków
fot. mat. pras.
Były urząd celny dostaje nowe życie. Oto Witolda 3840 szkicu pracowni Maćków
Były urząd celny dostaje nowe życie. Oto Witolda 3840 szkicu pracowni Maćków
Były urząd celny dostaje nowe życie. Oto Witolda 3840 szkicu pracowni Maćków

Południowa część Kępy Mieszczańskiej we Wrocławiu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Inwestorzy rewitalizują tę część Wrocławia budując m.in. apartamenty i lokale usługowe z widokiem na Stare Miasto. Wiosną wystartuje inwestycja Witolda 3840 przy ul. Księcia Witolda 38-40, którą zrealizuje Okre Development.

REKLAMA

Inwestor zakupił zabudowaną częściowo działkę w miejskim przetargu w 2016 roku. Konkurs ofert wygrał koncepcją stworzenia w tym miejscu otwartej dla wrocławian inwestycji mieszkalno-usługowej. Projekt architektoniczny powstał we wrocławskiej pracowni Maćków. - Na inwestycję Witolda 3840 złożą się dwa budynki – istniejąca już kamienica z początku XX wieku, która zostanie pieczołowicie odnowiona i rozbudowana oraz zupełnie nowa część, czyli 2-piętrowy „pawilon” od strony Odry – mówi Zbigniew Maćków, architekt. Projekt będzie posiadał wszystkie udogodnienia dla mieszkańców. Łącznie powstać mają tutaj 84 apartamenty o podwyższonym standardzie i indywidualnych rozkładach. Skorzystaliśmy w procesie projektowania z już zastanych elementów starego budynku - m.in. wysokości apartamentów dochodzące do 3,7 metra będą powielone także w nowo wybudowanym skrzydle kamienicy. Cały projekt będzie też wyposażony we współczesne elementy infrastruktury – zaplanowaliśmy parking podziemny pod dziedzińcem, windy do poziomu garażu w klatkach schodowych, a także podział na strefy prywatne i publiczne - dodaje Zbigniew Maćków.

Inwestor, pod opieką konserwatora, odnowi także reprezentacyjne elementy historycznej kamienicy – renowacji lub odtworzeniu zostaną poddane wszystkie efektowe halle, ponad stuletnie kafle na ścianach, a także portale drzwiowe przy strefach wejściowych. - Części wspólne mają być wizytówką Witolda 3840. Przechodząc przez tak efektowne przestrzenie, goście i mieszkańcy będą mogli każdego dnia poczuć, że są w miejscu niezwykłym – mówi Agata Tomicka-Stisz, dyrektor sprzedaży Okre Development.

Mieszkanie z wieżyczką, salon z 8 metrowymi oknami, widok na rzekę

Zastany układ budynku wymagał od projektantów i inwestora indywidualnego podejścia do planowania każdego lokalu. - Budynek 100 lat temu miał zupełnie inne przeznaczenie, był bowiem wzniesiony jako Urząd Celny. Obecna rewitalizacja zakłada zmianę jego funkcji na mieszkaniowo-usługową i w związku z tym niemal nie będzie w inwestycji dwóch takich samych lokali. Staraliśmy się do każdego apartamentu dołożyć jakiś „smaczek” - mówi Agata Tomicka-Stisz. I tak klienci do wyboru będą mieli m.in. dwupoziomowe apartamenty na poddaszu z widokiem na Stare Miasto z niemal 6-metrowymi lukarnami i 8-metrową przestrzenią nad salonem, apartamenty typu studio po ok. 80-100 m2 z oknami na całej długości części dziennej, 2 apartamenty z zabytkowymi wieżyczkami od strony Odry czy też kilka propozycji przestronnych mieszkań z kuchniami doświetlonymi dziennym światłem przez duże, zwieńczone łukami okna. Apartamenty - w większości z ekspozycją południową - będą miały balkony, na wyższych piętrach wspomniane lukarny, a w nowym budynku loggie z bezpośrednim widokiem na rzekę. 

Najważniejsza idea - otworzyć się na mieszkańców

Na parterze całej inwestycji inwestor zaplanował lokale handlowo-gastronomiczne oraz biura na sprzedaż. Mogą tu powstać np. małe zakłady rzemieślnicze oraz restauracje z ogródkami od strony rzeki. Niewielka odległość od Rynku plus bezpośrednie sąsiedztwo nadodrzańskiego bulwaru, który ma zostać zagospodarowany na całej długości między mostem Pomorskim, a mostem Sikorskiego i widoki m.in. na gmach główny Uniwersytetu i Kościół Garnizonowy sprawi, że Witolda 3840 stanie się modnym miejscem nie tylko do mieszkania, ale i na spędzanie wolnego czasu.

Budowa ma rozpocząć się z maju br. i potrwać 24 miesiące. Właśnie rozpoczyna się proces mający na celu wyłonienie generalnego wykonawcy projektu Wkrótce inwestor ma pokazać więcej wizualizacji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie