×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w centrum Warszawy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lut 2023 10:19
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w centrum Warszawy
W centrum Warszawy CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent, fot. mat. prasowe
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w centrum Warszawy
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w centrum Warszawy
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w centrum Warszawy
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w centrum Warszawy
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w centrum Warszawy
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w centrum Warszawy

Nowy Saski Crescent będzie nowoczesnym butikowym biurowcem, który łączy zalety lokalizacji z zielonymi rozwiązaniami zapewniającymi efektywność energetyczną na najwyższym poziomie. Całość inwestycji CA Immo zakończy się w 2024 roku.

REKLAMA

  • Inteligentny i wspierający ESG – budynek Saski Crescent w Warszawie zostanie odnowiony zgodnie ze standardami certyfikacji BREEAM, WELL Core & Shell oraz WiredScore.
  • Zmiany będą skoncentrowane na zapewnieniu komfortu najemców i wysokiej efektywności energetycznej.
  • Paul Ayre z vsf-creative: "Nowe przestrzenie wspólne przygotowane według naszego projektu modernizacji Saski Crescent nie tylko zademonstrują potencjał elastycznych i pozwalających na pracę w skupieniu środowisk biurowych. Będą także wskazywać kierunek, w którym podąży nadchodzące odświeżenie i repozycjonowanie budynku".
  • Showroom będzie otwarty dla gości od marca 2023 r.
  • Przebudowa zostanie zakończona w I kwartale 2024 r.

Zmiany klimatyczne i nowe modele pracy na nowo zdefiniowały wymagania dotyczące całościowej jakości budynków. Saski Crescent to od lat ważny punkt na biurowej mapie Warszawy, a wraz z jego modernizacją, CA Immo odpowiada na te zmieniające się uwarunkowania i tworzy zrównoważoną, atrakcyjną przestrzeń w centrum miasta. Nowy Saski Crescent będzie nowoczesnym butikowym biurowcem, który łączy zalety renomowanej lokalizacji z zielonymi rozwiązaniami zapewniającymi efektywność energetyczną na najwyższym poziomie. Całość inwestycji zakończy się w 2024 roku.

Biurowiec Saski Crescent, usytuowany w doskonałej lokalizacji w Warszawie, na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, po odnowieniu zaoferuje ponad 15 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wraz z sąsiadującym budynkiem Saski Point stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych obiektów biurowych w ścisłym centrum stolicy.

Sukcesywne zwiększanie efektywności energetycznej budynków to jedno z największych wyzwań dla sektora nieruchomości. Dzięki planowanej renowacji Saski Crescent będziemy mogli zaoferować warszawskiemu rynkowi biurowemu zupełnie nowy, atrakcyjny produkt, a jednocześnie zrobić kolejny krok w kierunku realizacji celów klimatycznych CA Immo - podkreśla Andrzej Mikołajczyk, Managing Director w CA Immo w Polsce.

Butikowy charakter budynku, jego prestiżowa lokalizacja, otaczająca zieleń i bliskość parku, dogodne połączenia z siecią komunikacji miejskiej w Warszawie oraz zielone rozwiązania optymalizujące efektywność energetyczną, które pozwalają również na oszczędności w kosztach operacyjnych, to wyjątkowe atuty tego projektu. Dodatkowo, nowy Saski Crescent zaoferuje atrakcyjne powierzchnie wspólne, które najemcy będą mogli wykorzystać do mniej formalnych spotkań i wymiany poglądów. W tym projekcie modernizacyjnym koncentrujemy się na rozwiązaniach, które przynoszą największe korzyści zarówno naszym najemcom, jak i środowisku - dodaje.

Certyfikaty WELL i WiredScore dla potwierdzenia nowej jakości

Zgodnie ze strategią CA Immo, która zakłada koncentrację na nowoczesnych, ekologicznych budynkach biurowych klasy A, modernizacja Saski Crescent ma na celu zarówno podniesienie komfortu użytkowników, jak i zaproponowanie rozwiązań wspierających przyjazne dla środowiska i klimatu funkcjonowanie budynku. Zmodernizowane systemy, takie jak nowoczesny cyfrowy system zarządzania budynkiem (BMS), inteligentne liczniki oraz nowe rozwiązania technologiczne zapewniające optymalną jakość wentylacji, ogólny komfort cieplny i energooszczędne oświetlenie mają doprowadzić do znacznego zwiększenia efektywności energetycznej budynku i komfortu najemców. Proces renowacji ma zapewnić do 30 proc. redukcji zapotrzebowania na energię pierwotną (PED) budynku, w wyniku czego zużycie energii będzie o 40 proc. niższe od średniej europejskiej określonej przez deepki ESG Index (index-esg.com). Planowana redukcja PED jest zgodna z Technicznymi Kryteriami Kwalifikacji dla renowacji istniejących budynków, określonymi w rozporządzeniu UE w sprawie taksonomii.
Podobnie jak wszystkie nieruchomości CA Immo w Polsce, Saski Crescent jest w 100 proc. zasilany energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Na miejscu energia odnawialna będzie dodatkowo generowana poprzez instalację paneli fotowoltaicznych na dachu.

 Łącząc klimat ciepłego powitania z wyrazistą, zapadającą w pamięć nowoczesnością, uzyskamy efekt niemal jak w hotelowym lobby – gdzie solidna funkcjonalność spotka się z bardzo osobistym wyczuciem - podkreśla Paul Ayre, dyrektor vsf-creative, biura architektonicznego odpowiedzialnego za projekt wnętrz, fot. mat. prasowe
Łącząc klimat ciepłego powitania z wyrazistą, zapadającą w pamięć nowoczesnością, uzyskamy efekt niemal jak w hotelowym lobby – gdzie solidna funkcjonalność spotka się z bardzo osobistym wyczuciem - podkreśla Paul Ayre, dyrektor vsf-creative, biura architektonicznego odpowiedzialnego za projekt wnętrz, fot. mat. prasowe

Ponadto CA Immo zaproponuje nową funkcjonalność i design w częściach wspólnych budynku. Z myślą o użytkownikach obiektu firma wprowadzi nowe usługi, takie jak mała siłownia, a także udogodnienia dla rowerzystów i kierowców samochodów elektrycznych. Saski Crescent będzie certyfikowany w systemach BREEAM (dążąc do poziomu Excellent) oraz WELL Core & Shell. A dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań cyfrowych wspomagających zarządzanie i użytkowanie budynku, CA Immo chce również uzyskać certyfikat WiredScore. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie podobnych zmian w biurowcu Saski Point.

CA Immo odkrywa karty w biurze pokazowym

Już w marcu CA Immo otworzy w biurowcu showroom, który pomoże zademonstrować możliwości zagospodarowania przestrzeni budynku na wygodne i wysoce funkcjonalne biura. Znajdą się w nim przykłady przestrzeni i wyposażenia nowoczesnych biur, w tym sala konferencyjna, stanowiska wspierające różne formy organizacji pracy, strefa relaksu i wygodna kawiarnia, a wszystko to dopasowane do nowego, odważnego i wyróżniającego się design budynku.

Do tradycyjnie przyjmowanych kluczowych czynników w procesie wyboru biura, takich jak lokalizacja i cena, dołączają kolejne. Siedziba firmy ma w coraz większym stopniu zachęcać pracowników do przychodzenia do biura, jest ważnym narzędziem w działaniach employer brandingowych. Do tego liczy się i funkcjonalność i dobry klimat wnętrza. Biuro pokazowe w Saski Crescent będzie przestrzenią prezentującą aktualne dobre praktyki w projektowaniu- mówi Angelika Buchwald, Senior Consultant w CBRE, firmie doradczej odpowiedzialnej za proces komercjalizacji budynku Saski Crescent.

Nowe przestrzenie wspólne przygotowane według naszego projektu modernizacji Saski Crescent nie tylko zademonstrują potencjał elastycznych i pozwalających na pracę w skupieniu środowisk biurowych. Będą także wskazywać kierunek, w którym podąży nadchodzące odświeżenie i repozycjonowanie budynku. Łącząc klimat ciepłego powitania z wyrazistą, zapadającą w pamięć nowoczesnością, uzyskamy efekt niemal jak w hotelowym lobby – gdzie solidna funkcjonalność spotka się z bardzo osobistym wyczuciem - podkreśla Paul Ayre, dyrektor vsf-creative, biura architektonicznego odpowiedzialnego za projekt wnętrz.

Potencjalni najemcy oraz doradcy z rynku nieruchomości będą mogli odwiedzić showroom już w marcu 2023 r. Całość prac modernizacyjnych w budynku Saski Crescent zakończy się w I kwartale 2024 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie