REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych już po remoncie

  • Autor: PAP
  • 02 sty 2018 10:32
fot. pixabay.com

Zakończył się remont gmachu Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu, dzięki któremu zabytkowy budynek uzyskał nowe funkcje. Jest także dostępny dla niepełnosprawnych.

REKLAMA

Trwający dwa lata remont obejmował m.in. zamontowanie windy dla niepełnosprawnych oraz wzmocnienie stropów, dzięki którym w zabytkowych wnętrzach będzie można zamontować specjalne szafy do przechowywania dokumentów archiwalnych. Inwestycja kosztowała 1,3 mln złotych, z czego większość wyłożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rzecznik Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych Magdalena Kruk-Kuchcińska w rozmowie z PAP zapewniała, że powody do zadowolenia z remontu będą mieli także zwiedzający.

"Pomyśleliśmy także o zwiedzających. Do tej pory, żeby zwiedzić wystawy, musieli kluczyć po kilku pomieszczeniach. Teraz nasi goście mogą poruszać się ścieżką edukacyjną. Nie było to łatwe, bo nasz budynek, w którym kiedyś znajdowało się więzienie Gestapo, jest pod nadzorem konserwatora zabytków" - powiedziała Kruk-Kuchcińska.

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych ma siedziby w Opolu i Łambinowicach, gdzie od XIX wieku działały niemieckie obozy jenieckie, gdzie więziono żołnierzy wojny francusko-pruskiej i dwóch wojen światowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie