×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Centralny Port Komunikacyjny zaczyna współpracę z Politechniką Łódzką

  • Autor: PAP
  • 01 kwi 2022 14:29
  • Aktualizacja: 01 kwi 2022 14:30
Centralny Port Komunikacyjny zaczyna współpracę z Politechniką Łódzką
Centralny Port Komunikacyjny zaczyna współpracę z Politechniką Łódzką, fot. shutterstock

Wspólne projekty innowacyjne i prace badawczo-rozwojowe zostały wpisane do porozumienia o współpracy, którą rozpoczynają Centralny Port Komunikacyjny i Politechnika Łódzka - poinformował w piątek rzecznik prasowy CPK Konrad Majszyk.

REKLAMA

CPK stawia na sprawdzone ośrodki naukowo-badawcze i rozpoczyna współpracę z Politechniką Łódzką - przekazał Majszyk.

"Politechnika Łódzka od wielu lat koncentruje się na rozwoju nowoczesnych technologii, współpracując jednocześnie ściśle z biznesem. To kolejny bardzo wartościowy partner dla CPK" - podkreślił prezes spółki Mikołaj Wild.

Porozumienie o współpracy pomiędzy CPK i PŁ - jak podano w komunikacie - obejmuje m.in. prowadzenie wspólnych projektów z obszaru innowacji i prac badawczo rozwojowych (Research & Development). Studenci i naukowcy będą mogli odbywać staże w CPK. Spółka będzie miała możliwość zamawiania tematów prac dyplomowych.

Politechnika Łódzka będzie organizowała dla CPK studia podyplomowe czy specjalistyczne szkolenia i kursy. "Politechnika Łódzka dysponuje potencjałem, który może stanowić wsparcie naukowe i techniczne dla tak strategicznej inwestycji jaką jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Realizacja tego ambitnego przedsięwzięcia będzie wymagała stosowania nowych technologii, możemy więc dużo wnieść w ten projekt. Widzimy też w nim szansę m.in. dla naszych studentów, którzy zdobędą dostęp do perspektywicznego pracodawcy" - uzasadniał współpracę ze spółką rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik.

CPK rozpoczął już współpracę z Politechniką Warszawską, Siecią Badawczą Łukasiewicz, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uczelnią Łazarskiego.

Centralny Port Komunikacyjny to obecnie największa inwestycja infrastrukturalna w Polsce. CPK - co podkreślono w komunikacie o współpracy - potrzebuje sprawdzonych partnerów: silnych jednostek naukowo-badawczych. Takim ośrodkiem - zdaniem władz CPK - jest Politechnika Łódzka. Uczelnia prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworząc nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie