REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Centrum handlowe Nowe Bielawy powiększyło się o nowy park

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 24 lis 2022 16:01
Centrum handlowe Nowe Bielawy powiększyło się o nowy park
Dobiegł końca pierwszy etap rozbudowy centrum handlowego Nowe Bielawy w Toruniu. fot. mat. prasowe Newbridge
Centrum handlowe Nowe Bielawy powiększyło się o nowy park
Centrum handlowe Nowe Bielawy powiększyło się o nowy park
Centrum handlowe Nowe Bielawy powiększyło się o nowy park

Dobiegł końca pierwszy etap rozbudowy centrum handlowego Nowe Bielawy w Toruniu.

REKLAMA

  • W Toruniu otwarto właśnie nowy retail park. To część zakrojonej na szeroką skalę rozbudowy centrum handlowego Nowe Bielawy. 
  • Centrum Nowe Bielawy za sprawą licznych inwestycji zostało dostosowane do aktualnych eko-standardów, co potwierdza ocena „excellent” w certyfikacji BREEAM-In-Use.
  • To pierwszy etap rozbudowy. Zakończenie drugiego zaplanowano na wiosnę 2023 r.

Dobiegł końca pierwszy etap rozbudowy centrum handlowego Nowe Bielawy. Efektem jest otwarty dziś park handlowy, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Jest to jedna z dwóch bliźniaczych inwestycji przy ul. Olsztyńskiej w Toruniu. Zakończenie drugiej planowane jest na wiosnę 2023 r.

– Rozbudowa Nowych Bielaw to ważne wydarzenie w rozwoju centrum handlowego. Dzięki tej inwestycji nie tylko wzmacniamy pozycję centrum, ale także mamy możliwość wprowadzenia świeżych konceptów i marek, a co za tym idzie, stworzenia nowych, atrakcyjnych destynacji, które wypełniają lukę zakupową na lokalnym rynku – mówi Barbara Wojdełko z Newbridge.

– Co więcej, dzięki nowo otwartemu retail parkowi, ale także drugiej, zaawansowanej już inwestycji, tworzymy w Toruniu nowoczesny, oparty na modelu convenience, największy w mieście hub handlowy, którego oferta zaspokajać będzie różne potrzeby zakupowe lokalnej społeczności, w tym zwłaszcza rodzin. Docelowo składać będzie się na niego centrum handlowe Nowe Bielawy oraz 2 retail parki – mówi.

Od dziś klienci mogą zrobić zakupy w pierwszym z parków. W jego ofercie znajdują 3 sklepy wielkopowierzchniowe. Dzięki otwarciu nowego parku na toruńskim rynku zadebiutował pierwszy w mieście sklep sieci NEONET. Drugim najemcą obiektu jest sklep popularnej sieci TEDi. Całość tenant-mix’u dopełni Komfort, który planuje otwarcie sklepu 9 grudnia. 

Sam jednokondygnacyjny retail park zapewniać ma także komfort zakupów. Do każdego z lokali prowadzi osobne wejście z ulicy. Wokół inwestycji powstało 100 miejsc postojowych, dzięki którym można zaparkować pod drzwiami obiektu. – Park handlowy powstał z myślą o osobach, które chcą się wybrać na zakupy w konkretnym, jednym sklepie, ale także połączyć wizytę w nim z shoppingiem w Nowych Bielawach i na odwrót. Mamy także na uwadze, że to nie koniec nowości przy ulicy Olsztyńskiej. Kolejny retail park rośnie – mówi.

Inwestycja, analogiczna do tej właśnie otwartej, jest zarazem drugim etapem rozbudowy Nowych Bielaw. Tu również klienci niebawem znajdą 3 sklepy wielkoformatowe - Sinsay, Maxi Zoo, a także sklep popularnej sieci wielobranżowej non-food.

Eko podejście do inwestycji

Centrum Nowe Bielawy za sprawą licznych inwestycji zostało dostosowane do aktualnych eko-standardów, co potwierdza ocena „excellent” w certyfikacji BREEAM-In-Use. Nowe parki handlowe również w swoim rozwoju mają stawiać na troskę o środowisko.

– Na dachu oddanego dziś do użytku parku handlowego powstały panele fotowoltaiczne, dzięki którym zasilimy oświetlenie w częściach wspólnych. Takie rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii zapewni nam pewną niezależność energetyczną, a także zmniejszy ślad węglowy, co jest kluczowe w dobie wyzwań klimatycznych – zapowiada Barbara Wojdełko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie