Centrum handlowe przyszłości? Miejsce z duszą!Propertydesign.pl - 23-09-2016 15:16


Eksperci Savills podsumowali trendy społeczno-kulturowe, które bezpośrednio przekładają się na współczesną rolę centrów handlowych i ich funkcjonowanie. Wśród dominujących trendów znalazło się zapotrzebowanie wśród klientów na zakupy w zabytkowych przestrzeniach.

Savills wydał publikację: Nowy wymiar zakupów. Centra handlowe przyszłości, która ukazuje perspektywy rozwoju rynku centrów handlowych w Polsce w kontekście zmieniających się preferencji zakupowych klientów i rosnącej konkurencji ze strony e-commerce.

Wśród trendów, eksperci Savills zwrócili uwagę na wzrastająca świadomość polskich konsumentów i jej rosnący udział w życiu kulturalnym i społecznym przekładają się na wzrost zapotrzebowania na ciekawe koncepty handlowe. Coraz więcej z realizowanych projektów wyróżnia się interesującą architekturą, ciekawą historią i bogatą ofertą pozazakupowych rozrywek. Do takich projektów można zaliczyć: Halę Koszyki, Koneser czy ArtN w Warszawie. A także oddane w zeszłym roku do użytku Ferio Wawer, centrum handlowe na warszawskim Wawrze, które powstało we wnętrzach przedwojennych hal dawnej Fabryki Aparatów Elektrycznych K.Szpotańskiego. Architekci z Kuryłowicz & Associates umiejętnie połączyli zabytkowe przestrzeni z nowoczesnymi rozwiązaniami budowlanymi.