REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Centrum Krakowska 61 zmieni się w Okęcie Park. Na starcie modernizacja

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 lis 2018 10:28
Centrum Krakowska 61 zmieni się w Okęcie Park. Na starcie modernizacja
fot. mat. prasowe

Octava Property Trust (OPT) zawarła umowy na wynajem ponad 36 tys. mkw. powierzchni handlowej i magazynowej w Centrum Krakowska 61, które już wkrótce zmieni nazwę na Okęcie Park. Rozpoczęły się także prace modernizacyjne w inwestycji.

REKLAMA

Centrum Krakowska 61 (CK 61) to położony przy al. Krakowskiej, znany doskonale wszystkim warszawiakom, park handlowy z bogatą ofertą artykułów do dekoracji i wyposażenia wnętrz. Obecnie na ponad 58 000 m2 znajdują się takie sklepy jak Agata Meble, Komfort, JYSK, Witek’s, Dreams Design, a także Media Markt oraz hipermarket Auchan.

W ostatnich miesiącach, w związku z planowaną przebudową i modernizacją obiektów wchodzących w skład kompleksu, jego właściciel – Octava Property Trust doprowadził do podpisania umowy na wynajem ponad 36 000 m2 powierzchni handlowej i magazynowej. Średni okres najmu na powierzchniach handlowych i magazynowych wynosi obecnie ponad 11 lat.

Na następne sześć lat umowę najmu lokalu o powierzchni prawie 6 000 m2 przedłużyła sieć Media Markt. Z kolei na przedłużenie umów i jednoczesne powiększenie dotychczas zajmowanej powierzchni w CK 61 zdecydowały się m.in. marki JYSK i Witek’s, które przeniosą swoje salony do budynku, który wcześniej był zajmowany przez market budowlany. Obiekt o powierzchni ok. 10 000 m2 zostanie zmodernizowany, a jego powierzchnia podzielona na mniejsze lokale, wydzielone zostanie także piętro. W zmodernizowanym obiekcie ulokują się także dwaj nowi najemcy. Będą to: Bel-Pol, jeden z największych dystrybutorów podłóg i drzwi oraz sieć parków trampolin Jump World, która zajmie prawie 2 500 m2 i tym samym wprowadzi do centrum nową, dotychczas nieobecną, funkcję rozrywkową.

- Cieszymy się, że nasze plany modernizacji CK 61 spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony najemców już obecnych w centrum, którzy dalej chcą się tutaj rozwijać, jak i nowych dotychczas nieobecnych u nas marek, które dostrzegły potencjał tego miejsca. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy na wynajem pozostałej dostępnej powierzchni – mówi Henryk Rytwiński, COO Octava Property Trust.

Również największy najemca centrum - sieć Agata Meble nie tylko przedłużyła umowę na kolejne lata, ale także powiększy powierzchnię do niemal 24 000 m2, adaptując do swoich potrzeb parter budynku dotychczas zajmowany m.in. przez JYSK i Witek’s . Tym samym sklep zajmie trzy kondygnacje i będzie to drugi stołeczny salon tej marki obsługujący Warszawę.

- Z CK 61 jesteśmy już związani wiele lat dlatego tym bardziej cieszy nas, że w ramach zmian jakie zaplanował właściciel będziemy mogli powiększyć nasz salon i dostosować go do nowej koncepcji, którą od kilku lat z powodzeniem wdrażamy we wszystkich sklepach Agata w całej Polsce – mówi Marcel Rodak, dyrektor ds. rozwoju w Agata Meble.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie