×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Centrum Kreatywności przy Targowej 56 buduje Mostostal Warszawa

  • Autor: SZRM
  • Opublikowano: 28 paź 2014 13:52
Centrum Kreatywności przy Targowej 56 buduje Mostostal Warszawa
W tym miejscu powstanie Centrum Kreatywności przy Targowej 56, fot. SZRM

Mostostal Warszawa S.A. wygrała przetarg w formule „doprojektuj i buduj”. W dniu 7 października br. nastąpiło wprowadzenie na teren budowy inwestycji Centrum Kreatywności – Targowa 56 w Warszawie. Znajdzie się tu przestrzeń biurowa oraz konferencyjna i wystawiennicza.

REKLAMA

Inwestycja będzie realizowana etapowo. Przewidywane zakończenie I etapu planowane jest w listopadzie 2015 r., a zakończenie II etapu w listopadzie 2016 r.

W ramach działającego Centrum Kreatywności – Targowa 56, wynajmowana będzie powierzchnia biurowa oraz konferencyjna i wystawiennicza dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą w sektorach kreatywnych. Projektowane założenie ma na celu stworzenie zwartego kwartału zabudowy z dziedzińcem wewnętrznym, w nawiązaniu do istniejących elementów. Projekt przewiduje adaptację na cele biurowo-usługowe istniejącego budynku frontowego oraz oficyny północnej pięciokondygnacyjnej oraz rozbiórkę oficyny południowej dwukondygnacyjnej i wybudowanie od nowa trzykondygnacyjnego skrzydła oraz zadaszenie dziedzińca.

Obiekt przyszłego Centrum składa się z budynku frontowego i budynków oficyny północnej i południowej. Budynek przy ul. Targowej 56 znajduje się na obszarze układu urbanistycznego ulicy Targowej na odcinku Plac Wileński – wiadukt kolejowy (Warszawa Praga Północ), wpisanego do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego. Budynek frontowy jest budynkiem mieszkalnym, trzykondygnacyjnym ze strychem, całkowicie podpiwniczonym. Zarówno budynki adoptowane, jak i nowoprojektowane skrzydło będzie mieć połączenie komunikacyjne pomiędzy sobą na wszystkich poziomach wspólnych.

Budynek powstał w latach 1865-1867 dla Karola Juliusza Mintera. Dół kamienicy zajmowały liczne witryny, co świadczy o handlowym charakterze kamienicy. W czasie II Wojny Światowej budynek został zniszczony. Budynek oficyny północnej jest usytuowany w głębi posesji. Budynek jest podpiwniczony, 4-piętrowy, z lokalami użytkowymi na parterze. Wybudowany został w 1918 roku. Projekt przewiduje rozbiórkę oficyny południowej, 2 kondygnacyjnej i wybudowanie od podstaw 3 kondygnacyjnego skrzydła. Przewiduje się również zagospodarowanie terenu w części jako zadaszonego dziedzińca wewnętrznego wyłącznie dla ruchu pieszego. W przyszłości planuje się wykonanie parkingu w głębi terenu inwestycji z dojazdem od ulicy Ząbkowskiej. Projekt Centrum oraz roboty budowlane muszą uwzględniać zalecenia konserwatorskie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Inwestor/Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa, Inwestor zastępczy: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, Generalny Wykonawca: Mostostal Warszawa S.A., Biuro Projektowe: Mostostal Warszawa S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie