Centrum Kreatywności Targowa zmienia oblicze warszawskiej PragiUM Warszawa - 23-09-2016 11:56


Na warszawskiej Pradze powstało Centrum Kreatywności Targowa, które jest pierwszą z miejskich inwestycji dedykowanych sektorowi kreatywnemu. Centrum ma zmienić obraz Pragi i wzbogacić start-up’owy ekosystem stolicy.

Centrum Kreatywności Targowa 56 mieści się  w zrewitalizowanej kamienicy Mintera z 1867 roku, która znajduje się w samym centrum warszawskiej Pragi - w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński, Muzeum Warszawskiej Pragi i Bazaru Różyckiego. W ramach projektu rewitalizacyjnego obiekt ten jest zwieńczony wyjątkowym świetlikiem, którego powierzchnia wyniesie ponad 350 metrów kwadratowych. Projekt koncepcyjny oraz projekt budowlany obiektu opracowany został przez pracownię AKM.

Jak informuje stołeczny ratusz, centrum powstało z myślą o młodych przedsiębiorcach sektora kreatywnego. CK Targowa ma przede wszystkim pełnić rolę inkubatora przedsiębiorczości dla start-upów sektora kreatywnego i być dla nich zapleczem technicznym oraz instytucjonalnym. Ma to być miejsce wymiany doświadczeń, integracji inicjatyw i projektów.

Centrum wyposażone zostało w nowoczesne pomieszczenia biurowe, przestrzenie konferencyjno-wystawiennicze jak i strefy wypoczynku. Najważniejszą jego częścią będą jednak pracownie twórcze zapewniające sprzyjające warunki dla rozwoju innowacyjnych pomysłów przedsiębiorcom działającym w branżach designu, mody, gier, architektury, filmu i wideo, muzyki, radio i tv, ICT, rzemiosła artystycznego, reklamy, fotografii, sztuk perfomatywnych, rynku sztuki i antyków czy rynku wydawniczego - podaje oficjalny portal miejski Warszawy.

Centrum Kreatywności Targowa w liczbach. To ponad 3000 mkw. przestrzeni dedykowanej dla przedsiębiorców sektora kreatywnego:
- 33 pracownie twórcze
- 6 sal konferencyjnych
- powierzchnia wystawiennicza
- czytelnia miejska
- concept store (miejsce na promocję pomysłów inkubowiczów)
- przestrzeń eventowa (m.in. przeszklony 360-metrowy dziedziniec)

Koszt uruchomienia Centrum Kreatywności to blisko 30 mln złotych. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 14,5 mln zł.