REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Centrum Marszałkowska rośnie w siłę. Dzieło Juvenes-Projekt już z wiechą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 paź 2017 13:49
Centrum Marszałkowska rośnie w siłę. Dzieło Juvenes-Projekt już z wiechą
Fot. materiały prasowe
Centrum Marszałkowska rośnie w siłę. Dzieło Juvenes-Projekt już z wiechą
Centrum Marszałkowska rośnie w siłę. Dzieło Juvenes-Projekt już z wiechą
Centrum Marszałkowska rośnie w siłę. Dzieło Juvenes-Projekt już z wiechą

Zawieszenie wiechy na Centrum Marszałkowska rozpoczęło odliczanie czasu do otwarcia budynku biurowo-handlowego, umiejscowionego na skrzyżowaniu największych arterii – Marszałkowskiej oraz Świętokrzyskiej. Centrum Marszałkowska, to pierwszy obiekt w stolicy zintegrowany z siecią metra poprzez połączenie ze stacją Świętokrzyska. Inwestycja będzie oddana do użytku w II kwartale 2018 r. Budynek Centrum Marszałkowska jest realizowany według projektu Michała Adamczyka i Krzysztofa Tyszkiewicza z pracowni Juvenes-Projekt.

REKLAMA

Centrum Marszałkowska zaoferuje najemcom nowoczesne powierzchnie biurowe w standardzie BREEAM Excellent. Do nowego budynku powróci tak ceniony przez warszawiaków kultowy dom towarowy Sezam. W ramach inwestycji inwestorzy zrewitalizują pasaż im. Witolda Rowickiego, który stanie się komercyjnym miejscem wytchnienia w sercu Warszawy. Ponadto w ramach akcji społecznej „Warszawa pamięta o swoich bohaterach” zostanie odsłonięta tablica upamiętniającą bohaterską śmierć Powstańców Warszawskich poległych w zbombardowanej przez Niemców kamienicy przy ul. Moniuszki 12, która przed wojną stała w miejscu inwestycji.

Najlepsza lokalizacja

Budynek Centrum Marszałkowska osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. To oznacza, że wielkimi krokami zbliża się finał budowy i już za kilka miesięcy wprowadzą się do niego pierwsi najemcy.

- Centralna lokalizacja, bezpośredni dostęp do dwóch linii metra, wykorzystanie silnego potencjału handlowego Ściany Wschodniej to czynniki, które sprawiają, że Centrum Marszałkowska cieszy się ogromnym zainteresowaniem rynku. Powierzchnie biurowe zostały już wynajęte w ponad 40 procentach. Jestem przekonany, że wkrótce ogłosimy nazwy kolejnych firm, które umieszczą swoje siedziby w Centrum Marszałkowska – mówi Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development S.A.

- Dzięki zaangażowaniu inwestora, naszych pracowników i partnerów biznesowych, możemy świętować zawieszenie wiechy na Centrum Marszałkowska. Inwestor, znając nasze 25-letnie doświadczenie, postawił przed nami szczególnie wymagające zadanie, polegające na prowadzeniu budowy na działce w ścisłej zabudowie, w eksponowanej lokalizacji, gdzie codziennie przechodzą tysiące osób. Dodatkowym wyzwaniem było zintegrowanie budynku ze stacją metra. Prace postępują zgodnie z harmonogramem i niedługo będziemy mogli ogłosić finał tej ważnej dla Warszawy inwestycji – dodaje Andżelika Cieślowska, prezes zarządu korporacji budowlanej Doraco.

Centrum Marszałkowska zaoferuje łącznie 16,5 tys. mkw. powierzchni, z czego 3,4 tys. mkw. będzie przeznaczonych na handel i usługi. W budynku znajdzie się 2-poziomowy parking podziemny dla 106 samochodów oraz parking dla rowerów z szatnią i prysznicami. Budynek wpisuje się w trend przywracania zieleni w centrum miasta i będzie naturalnym uzupełnieniem projektu „Zielona Świętokrzyska”.

Tradycja i nowoczesność

Zgodnie ze strategią, BBI Development S.A. inwestuje z szacunkiem dla historii, stosuje najnowocześniejsze rozwiązania i  tworzy atrakcyjne przestrzenie publiczne w ramach swoich projektów. Do Centrum Marszałkowska powróci kultowy dom handlowy Sezam – jego neon rozbłyśnie na elewacji. We wnętrzu sklepu zostaną ułożone historyczne mozaiki oraz ozdobne ceramiczne okładziny ścienne pieczołowicie zabezpieczone z dawnego budynku. Do nazwy kultowego sklepu w dyskretny sposób nawiązuje architektura inwestycji – nowoczesna fasada budynku układa się w literę “S”.

- Powrót sklepu Sezam ma dla nas szczególne znaczenie. To był przez dziesięciolecia jeden z kilku najważniejszych sklepów Warszawy. Wyznaczaliśmy standardy obsługi, dostarczaliśmy najlepszy towar. Teraz Sezam powróci w nowej piękniejszej odsłonie – uzupełnia Anna Tylkowska, prezes zarządu Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie