Centrum Marszałkowska z szacunkiem dla tradycjiPropertydesign.pl - 12-12-2016 09:03


Centrum Marszałkowska powstaje w miejscu dawnego domu handlowego Sezam i kontynuuje tradycje związane z tym kultowym dla pokoleń warszawiaków miejscem.

Na nowo zabłyśnie odrestaurowany, dobrze znany neon „Sezam”, a wewnątrz budynku położone zostaną, wcześniej zabezpieczone, mozaiki oraz ozdobne ceramiczne okładziny ścienne. Do Sezamu w dyskretny sposób nawiązuje architektura inwestycji – nowoczesna fasada budynku układa się w literę “S”. Obecnie w miejscu realizacji budynku warszawiacy mogą oglądać przygotowaną przez inwestorów wystawę, poświęconą bogatej przeszłości tego kwartału Śródmieścia.

- Pracowałam w Sezamie od pierwszego do ostatniego dnia. To był nie tylko sklep, lecz ważne miejsce na mapie Warszawy, gdzie można było zrobić zakupy, spotkać się i porozmawiać o istotnych sprawach. Cieszę się, że znowu tak  będzie za sprawą Centrum Marszałkowska – mówi Alicja Cacko, najstarszy stażem pracownik dawnego tomu towarowego Sezam.

Inwestorem projektu jest spółka BBI Development. To specjalista od trudnych projektów - śródmiejskich lokalizacji i inwestycji opartych o rewitalizację zabytkowych obszarów. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Juvenes-Projekt. Wykonawcą inwestycji Centrum Marszałkowska jest Korporacja Budowlana Doraco. Budynek zostanie oddany do użytku w I kwartale 2018 r.