REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Centrum Praskie Koneser z nową usługą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 sie 2018 15:09
Centrum Praskie Koneser z nową usługą
fot. mat. pras.

W Centrum Praskie Koneser zostanie uruchomiony w punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. Wkrótce turyści będą te z mogli zameldować się także w hotelu Moxy Warsaw Praga.

REKLAMA

Centrum Praskie Koneser, realizowane przez Grupę Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. na warszawskiej Pradze, przygotowało kompleksową ofertę dla turystów z kraju i zagranicy. W Koneserze można skorzystać z szerokiej oferty wydarzeń kulturalnych, posmakować wyjątkowych potraw i napojów w klimatycznych restauracjach i barach, a wkrótce zatrzymać się w stylowym hotelu Moxy Warsaw Praga (marka Marriot International). Działające tutaj Muzeum Polskiej Wódki zaprasza do poznawania historii, tradycji i sposobów podawania naszego narodowego trunku. Ponadto z myślą osobach odwiedzających prawobrzeżną część stolicy zostanie uruchomiony w Koneserze punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej.

- Rewitalizację Konesera można porównać do procesu tworzenia. Pragnęliśmy, aby powstało dzieło autentyczne, wyjątkowe, spójne i kompletne. Dzieło urzekające wspaniałą architekturą oraz oferujące mieszkańcom Warszawy i turystom unikalne doświadczenie, nowy rodzaj przeżycia – mówi Magdalena Bartkiewicz-Podoba,  dyrektor generalny Liebrecht & wooD Poland, inwestora projektu.

Na ogólnodostępnym placu Konesera, którego uroczyste otwarcie nastąpi w ostatni weekend września 2018 roku, na turystów będą czekać liczne atrakcje. Przez cały rok będzie można brać udział w festiwalach, jarmarkach, koncertach, wystawach sztuki współczesnej, spektaklach dla dzieci, wydarzeniach sportowych czy cotygodniowych wycieczkach z przewodnikiem po terenie dawnej fabryki wódek i okolicy. W XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji już działa pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki, które zaprasza na trwającą około godziny wycieczkę przez kilka wieków historii trunku, połączoną z degustacją. Odwiedzający Konesera mogą skorzystać z unikalnej oferty lokali gastronomicznych, m.in. restauracji ZONI, bistro WuWu oraz Pijalni Czekolady E. Wedel, znajdujących się w budynku muzeum.

Wkrótce turyści będą mogli zameldować się także w hotelu Moxy Warsaw Praga (marka Marriot International). Hotel jest stworzony specjalnie z myślą o młodych – i młodych duchem – ludziach, którzy chcą zatrzymać się w stylowym otoczeniu. Moxy Warsaw Praga to 141 pokoi, zaskakujące wzornictwo, bardzo szybkie i komfortowe Wi-Fi i doskonała obsługa. Goście będą zachęcani do spędzania czasu w przestrzeni wspólnej, liczącej kilka stref, oraz korzystania z wygodnych usług, jak np. samoobsługowy serwis cateringowy grab and go, dostępny 24/7.

Jesienią tego roku w Koneserze zostanie uruchomiony punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej. W punkcie będzie można uzyskać informację o najważniejszych atrakcjach stolicy, interesujących wydarzeniach, otrzymać bezpłatny informator turystyczny i plan Warszawy. Turyści będą mogli skorzystać z darmowego Wi-Fi, zakupić bilet on-line oraz wydrukować np. kartę pokładową.

„Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli powitać gości stolicy w otwieranym na terenie Praskiego Centrum Koneser miejskim punkcie informacji turystycznej. Łączy nas przekonanie, że Koneser stanie się turystycznym sercem prawobrzeżnej Warszawy, której uroki odkrywać będzie coraz więcej turystów z kraju i wszystkich stron świata” – mówi Paweł Moras, Dyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Koneser to miejsce, w którym kreatywny duch Pragi idealnie współgra z nowoczesnością, współtworząc turystyczne, kulturalne i społeczne życie miasta – nieodłącznie związane ze stolicą jako część jej prawobrzeżnego dziedzictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie