×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Centrum przesiadkowe w Sukowie jeszcze w tym roku

  • Autor: PAP
  • 23 mar 2022 16:30
Centrum przesiadkowe w Sukowie jeszcze w tym roku
Centrum przesiadkowe ze stanowiskami dla autobusów i samochodów osobowych powstanie w Sukowie koło Kielc. fot. Shutterstock

W Sukowie koło Kielc powstanie centrum przesiadkowe z miejscami dla samochodów i autobusów oraz poczekalnią.

REKLAMA

  • Centrum przesiadkowe ze stanowiskami dla autobusów i samochodów osobowych powstanie w Sukowie koło Kielc.
  • Powstanie 47 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, pięć dla autobusów, a także poczekalnia z portiernią i toalety; przed budynkiem będzie miejsce na rowery.
  • Inwestycja, której koszt wyniesie 3 mln zł, ma zostać zakończona na przełomie sierpnia i września tego roku.

Centrum przesiadkowe powstanie na terenie podkieleckiej gminy Daleszyce w miejscowości Suków, w miejscu krzyżowania się dwóch dróg: Kranów - Daleszyce i Suków - Borków - Daleszyce.

"W centrum będzie 47 miejsc dla samochodów osobowych i pięć dla autobusów. Oprócz tego zostanie jeszcze wybudowana poczekalnia z portiernią, toalety, w tym te dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz zostaną zainstalowane ławeczki i będzie też miejsce na rowery" - powiedział PAP burmistrz Daleszyc Dariusz Meresiński.

W zakres inwestycji wchodzi także przebudowa sieci kanalizacyjnej, wodociągowej i telekomunikacyjnej. Burmistrz Daleszyc liczy, że nowa inwestycja usprawni komunikację między gminą a stolicą regionu świętokrzyskiego.

Prace rozpoczęły się w tym tygodniu, a zakończenie inwestycji planowane jest na przełom sierpnia i września br. "Cieszę się, że w tych trudnych czasach udało się w ogóle podpisać umowę z wykonawcą, który podjął się wykonania tej inwestycji w tak krótkim terminie, biorąc pod uwagę choćby wzrost cen na materiały budowlane" - podkreślił Meresiński. Dodał, że władze gminy starania o budowę centrum przesiadkowego rozpoczęły w 2015 roku w ramach Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

"Siedem lat trwała cała procedura zatwierdzenia strategii, pozyskania środków, wykonania dokumentacji. Trwało to dosyć długo, ale cieszymy się, że za pół roku inwestycja zostanie już oddana do użytku" - powiedział burmistrz.

Koszt inwestycji wyniesie około 3 mln zł, z czego 1,6 mln zł to dofinansowanie unijne. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ pad/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie