×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Centrum z nowoczesnymi biurami i halami w Chełmie już od przyszłego roku

  • Autor: PAP
  • 15 gru 2021 12:57
Centrum z nowoczesnymi biurami i halami w Chełmie już od przyszłego roku
Już na początku przyszłego roku w Chełmie ruszy nowy kompleks z biurami i halami dla przedsiębiorców. fot. Shutterstock

Już na początku przyszłego roku w Chełmie ruszy nowy kompleks z biurami i halami dla przedsiębiorców.

REKLAMA

  • Na początku przyszłego roku ruszy Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej, czyli kompleks z nowoczesnymi biurami i halami przeznaczonymi dla przedsiębiorców.
  • Centrum ma przyczynić się do wzrostu aktywności gospodarczej oraz powstania nowych przedsiębiorstw i miejsc pracy.

"Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej to propozycja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani inwestowaniem, ale przede wszystkim umieszczeniem swojej firmy, swojego zaplecza magazynowego na bazie CHCAG-u. Proponujemy ponad 8 tys. metrów kwadratowych do dyspozycji przedsiębiorców" - powiedziała zastępca prezydenta Chełma Dorota Cieślik.

"Pomogą w tym nowoczesne biura i hale, czyli zupełnie nowa, przeznaczona dla przedsiębiorców przestrzeń, jakiej dotąd w Chełmie nie było. To również kompleksowa oferta, którą przygotowujemy. Prace związane z budową obiektu finiszują, a przyszły rok to rozpoczęcie właściwej działalności - dodała Cieślik.

Budowa centrum przy ul. Ceramicznej w Chełmie ma przyczynić się do wzrostu aktywności gospodarczej, powstania nowych, innowacyjnych przedsiębiorstw oraz nowych miejsc pracy. Kompleks powstanie przy ul. Ceramicznej w Chełmie i będzie składać się z dwóch budynków produkcyjno-magazynowych z częścią biurowo-socjalną. Oferta centrum aktywności gospodarczej będzie skierowana do funkcjonujących przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Koszt Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej wynosi 32 mln zł, z czego 22 mln pochodzi ze środków europejskich.

W związku ze zbliżającym się uruchomieniem Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej we wtorek w Chełmie odbyła się konferencja informacyjno-promocyjna w której uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, rządowych agencji, których zadaniem jest m.in. wspieranie polskich przedsiębiorców, a także przedstawiciele szkolnictwa wyższego i oświaty oraz lokalnego biznesu. Podczas spotkania omówiono szanse i perspektywy, jakie niesie ze sobą powstanie Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ drag/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie