×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Certyfikat LEED Gold dla biurowca Victoria

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 cze 2014 11:02
Certyfikat LEED Gold dla biurowca Victoria
fot. Budynek biurowy Victoria

Wymagający proces certyfikacji formalnie potwierdził to, z czego użytkownicy budynku Victorii korzystają na co dzień: z przestrzeni komfortu, zielonej strefy oraz z ekonomicznych rozwiązań - powiedział Maciej Zajdel, prezes IVG Poland do którego należy biurowiec. Za projekt architektoniczny odpowiadała pracownia JEMS Architekci.

REKLAMA

Budynek biurowy Victoria zlokalizowany na warszawskiej Woli otrzymał certyfikat LEED Gold w kategorii „budynki istniejące". Złoty certyfikat LEED-EBOM przyznaje amerykański US Green Building Council, który w procesie oceny uwzględnia 5 głównych kryteriów: ekologiczne działki, rozsądne gospodarowanie wodą, oszczędność energii, użycie ekologicznych materiałów i surowców oraz zarządzanie jakością powietrza we wnętrzu. Zewnętrzni audytorzy punktują m.in.: zapewnienie użytkownikom budynku dostępu do terenów otwartych i zielonych, wdrożenie planów ekologicznych dojazdów do pracy, zastosowanie energooszczędnych rozwiązań oraz zapewnienie komfortu pracownikom budynku - odpowiedniego oświetlenia, dostępu do światła dziennego i widoków na zewnątrz.

Projektując biurowiec, renomowana pracownia JEMS Architekci, zadbała o wygodę użytkowania. Trzykondygnacyjne atria oferują przyjazną przestrzeń z pięknym widokiem na Warszawę. Powierzchnie biurowe są doświetlone naturalnym światłem, wykończone naturalnymi materiałami: drewnem i kamieniem, charakteryzują się ponadstandardową wysokością 3,08 m., ponadto na uwagę zasługują - coraz rzadziej występujące - otwierane okna.

- Cieszę się, że wymagający proces certyfikacji formalnie potwierdził to, z czego użytkownicy Victorii korzystają na co dzień: z przestrzeni komfortu, zielonej strefy oraz z ekonomicznych rozwiązań. Kwestie ekologii i zrównoważonego budownictwa, które w obiekcie tej klasy powinny być absolutnym standardem, harmonizują z pozostałymi atutami biurowca, cenionymi przez pracowników: lokalizacją w pobliżu Ronda Daszyńskiego, gwarantującą doskonałe połączenie z miastem i drogami wylotowymi, zastosowaniem nowoczesnych technologii i elegancką, ponadczasową architekturą - powiedział Maciej Zajdel, prezes IVG Poland.

Victoria została wykonana przy użyciu ekologicznych materiałów wykończeniowych o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Urządzenia i instalacje, w tym klimatyzacja przeszły optymalizację pod kątem ekologii. Przy wejściach do budynku znajdują się stojaki na rowery pracowników, poruszających się tym ekologicznym środkiem lokomocji. Wokół budynku jest dużo zieleni, która zapewni najemcom chwile wytchnienia.

Biurowiec Victoria, położony przy ul. Giełdowej 7/9 w Warszawie składa się z głównej 13-piętrowej części budynku i połączonego z nią elementu trzypiętrowego. Budynek po gruntownej modernizacji oferujący 12 500 mkw. powierzchni najmu już pod koniec roku będzie dostępny dla szerszej grupy najemców. Obiekt zwalnia, mający tu swoją siedzibę, bank, który w wyniku restrukturyzacji zdecydował się na wynajęcie mniejszej powierzchni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie