×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Chiński drapacz chmur będzie miał mniej wind niż Warsaw Spire

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 07 mar 2014 14:59

Chiński oddział międzynarodowego koncernu dźwigowego Schindler wygrał kontrakt na dostarczenie urządzeń dźwigowych do najwyższego, 115-piętrowego drapacza chmur, który powstaje w Chinach w Shenzhen. Wieżowiec będzie miał 33 dwupokładowe windy, to łącznie o 8 mniej niż w Warsaw Spire.

REKLAMA

Shenzhen’s Ping An Finance Center będzie najwyższym budynkiem, jaki do tej pory powstał w Chinach. W wysokim na 660 metrów centrum handlowo-finansowym powstaną liczne biura oraz punkty usługowe. Sprawną komunikację w tak dużym obiekcie komercyjnym zapewnią windy Schindler 7000 dedykowane wysokościowcom oraz system efektywnego zarządzania ruchem w budynku – technologia PORT.

Wzniesiony przez Ping An Insurance Group, jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Chinach, drapacz chmur zostanie wyposażony w 33 dwupokładowe windy Schindler 7000 – model, który pozwala na bardziej efektywny transport w budynkach, w których jest bardzo wysokie natężenie ruchu. Co ciekawe, w 220-metrowym Warsaw Spire łącznie zamontowanych zostanie 41 wind, natomiast 14 dwupokładowych - żaden budynek w Polsce nie ma jeszcze tego typu wind.

W winach montowanych w Ping An Finance Center zostanie również wprowadzony system efektywnego zarządzania transportem pasażerów – PORT, który planuje jak najszybszą i łatwą podróż do wyznaczonego w budynku celu.

Instalacja pierwszych wind biurowych rozpoczęła się w grudniu 2013, zakończenie prac zaplanowano na kwiecień 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie