REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Choinka z Sądecczyzny stanęła pod oknem papieskim

  • Autor: PAP
  • 13 gru 2017 10:43
Choinka z Sądecczyzny stanęła pod oknem papieskim
fot. unsplash

Pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie stanęła we wtorek w nocy choinka, przywieziona z Sądecczyzny. Przez całą środę jodła ma być przystrajana. W sobotę metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski uroczyście zapali światełka na drzewku.

REKLAMA

- Tegoroczne drzewko pochodzi z nadleśnictwa Nawojowa - powiedziała w środę PAP Joanna Adamik z biura prasowego archidiecezji krakowskiej. 40-letnią jodłę, liczącą 18 m wysokości, podarowały archidiecezji Lasy Państwowe.

W środę jodła będzie dekorowana, a w sobotę, podczas XI spotkania "Choinka pod Oknem Papieskim", metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski uroczyście zapali światełka na drzewku.

Na sobotnie spotkanie przy Franciszkańskiej 3 metropolita zaprasza wszystkich, a szczególnie dzieci oraz podopiecznych z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych oraz wspólnot parafialnych.

Wydarzenie rozpocznie o godz. 15 msza, pod przewodnictwem abp. Jędraszewskiego, w klasztorze franciszkanów. Następnie na przy Franciszkańskiej odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu zespołu Arka Noego oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Najmłodszych odwiedzi także święty Mikołaj. Jak poinformowała archidiecezja, liczba dzieci biorących udział w wydarzeniu z roku na rok rośnie. W ubiegłym roku, dzięki sponsorom, rozdano 5 tys. prezentów.

Tradycję bożonarodzeniowych spotkań pod żłóbkiem i przystrojoną choinką na stałe wprowadził Jan Paweł II na pl. św. Piotra w Rzymie w 1982 r. Odtąd spotkania są stałym elementem świątecznego pejzażu w Watykanie. W 2006 r. podobny nastrój i przesłanie radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia wprowadził w Krakowie osobisty sekretarz papieża kard. Stanisław Dziwisz.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie