Choinki w doniczkach trafią do miejskich lasów. Warszawiacy mogą oddać poświąteczne drzewka w doniczkach do ponownego zasadzenia. W najbliższe soboty, 12 i 19 stycznia, Lasy Miejskie organizują kolejną zbiórkę choinek. Leśnicy będą przyjmować rośliny przy ul. Rydzowej 1a i ul. Korkowej 170a.
Przekazywane choinki powinny być pozbawione świątecznych ozdób. Zebrane iglaki posadzone zostaną w stołecznych lasach. Mieszkańcy mogą przekazywać drzewka w dwie najbliższe soboty:
• 12 stycznia, godz. 10.00-14.00, Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, ul. Rydzowa 1a,
• 19 stycznia, godz. 10.00-14.00, główna siedziba Lasów Miejskich – Warszawa, ul. Korkowa 170a.
Szanse na przyjęcie się posadzonych drzewek zależą od ich kondycji, stanu korzeni i tego, jak długo choinki przebywały w ciepłym pomieszczeniu. Iglaki wyhodowane bezpośrednio w doniczkach mają dużą szansę zaadoptowania się do leśnych warunków. Więcej informacji na stronie lasymiejskie.waw.pl. Film ze wskazówkami drogi do CEPL dostępny jest tutaj.
właściciel, architekt Archas Design
Architekt Tremend
architekt, partner More Design & Architecture (MRDA)
architekt, partner More Design & Architecture (MRDA)
właściciel werk.pl
współzałożyciel, wiceprezes zarządu MWM Architekci