×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ciekawe odkrycie na łódzkim placu budowy

  • Autor: UMŁ
  • 25 maj 2023 13:53
Ciekawe odkrycie na łódzkim placu budowy
Łódzka ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę, fot. UMŁ

Łódzka ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od 22 maja trwają w niej też badania archeologiczne. Podczas prac odkryto kanał rzeki Łódki.

REKLAMA

  • Trwa przebudowa ul. Legionów w Łodzi.
  • Trakt ma zostać oddany do użytku w IV kwartale 2023 r.

Na ul. Legionów w Łodzi prace budowlane skoncentrowane są w tym momencie na przebudowie infrastruktury podziemnej. Od kilku tygodni trwają intensywne roboty w zakresie budowy odwodnienia ulicznego, przebudowy sieci gazowej oraz wodociągowej. 

Ponadto w poniedziałek, 22 maja, w rejonie skrzyżowania ulic Legionów i Gdańskiej rozpoczęły się badania archeologiczne związane z kanałem rzeki Łódki. Kanał odkryto na terenie jednej z inwestycji w ramach programu rewitalizacji. Był ukryty pod remontowaną kamienicą przy ul. Legionów 37 A. Koryto rzeczki zwanej „Ciekiem od Piotrkowskiej" zachowało się w dobrym stanie, chociaż nie zaglądano do niego ponad 100 lat.

Wartą 116,6 mln zł inwestycję w ulicy Legionów prowadzi konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania. Większą część wartości projektu pokrywa dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Przebudowa ulic Legionów i Cmentarnej jest jednym z ostatnich rozpoczętych przedsięwzięć wchodzących w skład obszarowej rewitalizacji Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie